Artykuł sponsorowany

Przedpokój ze złotymi dodatkami

Przedpokój ze złotymi dodatkami

Przedpokój jest wstępem do mieszkania. To pomieszczenie, które musi być urządzone praktycznie, ale funkcjonalność to nie wszystko, liczą się przecież także waloru estetyczne. Czy złote dodatki dobrze sprawdzą się w przedpokoju? Podpowiadamy, jakie dodatki do przedpokoju warto wybrać.

Przedpokój w Twoim stylu

Aranżując przedpokój, zależy nam głównie na funkcjonalnych aspektach – meble do przedpokoju nie mogą zakłócać ciągu komunikacyjnego, a jednocześnie muszą idealnie spełniać swoje funkcje. Równocześnie chcemy, żeby poza pojemnymi szafami, znalazło się w nim miejsce do przechowywania akcesoriów, wygodne siedzisko ułatwiające zakładanie butów, a także stylowe dodatki, które pozwolą na spersonalizowanie pomieszczenia. W ten sposób od razu po przekroczeniu progu mieszkania otaczamy się pięknymi rzeczami.

złote dodatki przedpokój

Jak wybierać dodatki do przedpokoju?

Dobrym pomysłem będzie wybranie złotych detali, które doskonale skomponują się z meblami do przedpokoju – nadadzą mu eleganckiego, stonowanego wyglądu. Złote dodatki będą odpowiednie zarówno do mebli w kolorze drewna, jak i białych. Złoto i drewno zawsze dobrze razem wyglądają, z kolei białe meble „otoczone” złotem stracą na sterylnym wyglądzie i sprawią, że przedpokój będzie wydawał się przytulny.

Z uwagi na pełnioną funkcję, nie polecamy do przedpokoju jasnych wykładzin i dodatków, które będzie trzeba bardzo często prać. O wiele lepiej będą wybierać dodatki umieszczone na ścianach – jak na przykład gustowne lustra w złotej ramie lub delikatne dodatki: złote doniczki z niewymagającymi sukulentami, wazony, pojemniki i kosze. Świeże kwiaty w wazonie, ustawione na konsoli w przedpokoju zapewnią piękny zapach, który powita nas po wejściu do mieszkania.

Dobrze wyglądać będą także gałki i uchwyty do mebli w kolorach złota, a także wnętrza kloszów i abażurów oświetlenia.  W ten sposób pomieszczenie otuli ciepłe, przytulne światło.

złote dodatki przedpokój

Jeśli przedpokój urządzony jest w stylu typowo klasycznym, z ciemniejszą zabudową meblową, warto go rozjaśnić złotem. Ciekawą propozycją może okazać się stojak na parasole, który poza podstawową funkcją przechowywania, stanie się oryginalną ozdobą pomieszczenia. W przedpokoju urządzonym w nowoczesnym stylu – minimalistycznym lub skandynawskim, dobrze wkomponuje się lekka lampa ze złotymi ozdobami. Warto poszukać lampy o lekkiej bryle, która wizualnie nie przeciąży wnętrza.

złote dodatki przedpokój

Powiedz TAK złotym dodatkom w przedpokoju!

Dobierając dodatki do przedpokoju, warto pamiętać o powtarzalności motywów i wzorów w całym mieszkaniu. Jeśli mamy możliwość, zsynchronizujmy meble z przedpokoju i salonu – może znajdziemy miejsce dla komody, która sprawi, że pomieszczenia będą stanowiły wnętrzarską jednolitość?

Jeśli zdecydujemy się na zawieszenie lustra w złotej ramie w przedpokoju, zadbajmy o to, żeby podobne zdobienie pojawiło się także w salonie. Może to być miniatura lustra z przedpokoju, która stanie na komodzie albo takie samo lustro, które zawiesimy w jadalni.

Z powodzeniem można wykorzystywać motyw drobniejszych złotych dodatków: doniczek, wazonów lub koszyków, które swoim wykonaniem będą nawiązywać do złotych zdobień. Jeden rodzaj ozdobnych osłonek na doniczki do kwiatów w całym mieszkaniu zagwarantuje harmonijne dodatki, przez co niezależnie od ich ustawienia – zawsze będą do siebie pasować. Ta sama zasada dotyczy wazonów – osobno ustawione będą pełniły ozdobę samą w sobie. Jednak, kiedy zdarzy się okazja, by ustawić je w jednym pomieszczeniu obok siebie, sprawią, że wnętrze będzie prezentować się nadzwyczaj elegancko.

Złote dodatki zawsze będą wyglądać ponadczasowo i szlachetnie. Nie obawiamy się złotych dodatków w przedpokoju – dzięki nim, można stworzyć piękną przestrzeń nawet w tak małym pomieszczeniu, jak przedpokój.  

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy