Artykuł sponsorowany

Projekt domu jednorodzinnego dla wielu pokoleń

Projekt domu jednorodzinnego dla wielu pokoleń
Wiele mówi się o małych, parterowych domach przeznaczonych do czteroosobowej rodziny. Projektów domów jednorodzinnych dla takiego modelu nie brakuje. Co jednak, gdy nasza rodzina jest wielopokoleniowa? Czy firmy zajmujące się przygotowaniem takich koncepcji przewidziały podobne scenariusze, w których domownikami są także seniorzy lub osoby niepełnosprawne. Oczywiście, że tak!

Projekt domu jednorodzinnego 2 w 1

Pytając eksperta z  Pracownia-projekty.dom.pl – doświadczonego architekta – szukaliśmy odpowiedzi na to, jaki jest najbardziej optymalny wariant dla rodzin, które są wielopokoleniowe. Znamy bowiem problem, w którym różnice wieku mogą powodować konflikty i ograniczać komfort korzystania z mieszkania. Okazuje się, że jest grupa projektów domów jednorodzinnych, która rewelacyjnie sprawdza się wśród rodzin wielopokoleniowych. Otóż projekt domu jednorodzinnego podzielony jest na dwie kondygnacje lub  dwie osobne części, każda z osobnym wejściem. Zapewnia to wymaganą intymność i prywatność, a jednocześnie sprawia, że zawsze jesteśmy blisko seniora i możemy odpowiednio o niego zadbać. Mniejsze mieszkanie, przeznaczone dla osoby starszej, jest w pełni samowystarczalne – wyposażone w mini kuchnię, łazienkę oraz niezbędne sprzęty do bezpiecznego i wygodnego korzystania z przestrzeni domowej. Co ważne, projekty domów jednorodzinnych w takim stylu przewidują jednolitą bryłę. Oznacza to, że z zewnątrz dom nie będzie wyraźnie podzielony na dwie części i nie wpłynie to mocno na jego estetykę. Istnieją również warianty z wydzieleniem piętra, jak osobnej części mieszkalnej. Jest to bardzo  dobry wariant dla młodych rodzin, które mieszkają z rodzicami i dopiero zaczynają swoje dorosłe życie. Niezależne piętro w projekcie domu jednorodzinnego zaplanowane jest w taki sposób, by zapewnić osobne wejście oraz pełnię swobody w poruszaniu się po ogrodzie.

Projekt domu dwuczęściowego ma wiele zastosowań

Potrzeba ulokowania młodego małżeństwa blisko rodziny, lub zaopiekowania się seniorem jest często rozwiązaniem chwilowym. Jeśli przy wyborze projektu domu jednorodzinnego przewidzimy takie potrzeby, nie musimy się martwić, że tak zaplanowana przestrzeń w innym wypadku zostanie niewykorzystana. Projekt domu jednorodzinnego, który oddziela strefę prywatną, od reszty domu jest doskonały także dla ludzi, którzy będą prowadzić własną działalność.

Tak wydzieloną strefę bardzo łatwo zaaranżować na biuro, gabinet lub część usługową. W projekcie  domu jednorodzinnego dobrze jest więc umieścić drugie wejście na tej samej ścianie budynku, co wejście główne (od strony ulicy). W momencie rozpoczynania swojej działalności gospodarczej, to miejsce może posłużyć nam bardzo dobrze i pozwoli zaoszczędzić środki na wynajem lokalu, a także czas na dojazd do niego. Wiele osób, która świadczy usługi (dentystyczne, lekarskie, architektoniczne, konsultacje prawne itp.) z powodzeniem korzysta z takiego wariantu projektu domu jednorodzinnego. Jest wielofunkcyjny – przyjazny rodzinom wielopokoleniowym oraz przedsiębiorcom.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy