Materiał Partnera

Profesjonalne środki czystości - preparaty do mycia i dezynfekcji

Profesjonalne środki czystości - preparaty do mycia i dezynfekcji

W dzisiejszych czasach preparaty do mycia i dezynfekcji stanowią środki pierwszej potrzeby, które powinny znajdować się wszędzie tam, gdzie ludzie mogliby ich potrzebować. W przypadku wielu miejsc publicznych niezbędne jest wykorzystanie profesjonalnych środków czystości. Wyjaśniamy, czym takie preparaty się charakteryzują, dlaczego są potrzebne i gdzie powinny być obecne.

Środki profesjonalne, czyli jakie?

Profesjonalne środki czystości znacznie różnią się od odpowiedników przeznaczonych do użytku domowego. Przede wszystkim muszą spełniać wiele restrykcyjnych wymogów narzucanych chemii dedykowanej profesjonalnemu zastosowaniu. Często w ich składzie znajduje się także inna substancja czynna niż w przypadku chemii gospodarczej. Ta, która występuje w środkach profesjonalnych, potrafi być nawet kilkukrotnie szybsza w usuwaniu zabrudzeń, co umożliwia skrócenie czasu potrzebnego do sprzątania większych przestrzeni.

Preparaty do mycia i dezynfekcji różnią się także stężeniem. Profesjonalne środki czystości zazwyczaj mają formę silnych koncentratów, które po odpowiednim rozcieńczeniu dają możliwość dłuższego i większego zużycia.

Dzięki różnemu stopniowi rozcieńczenia można dopasować siłę działającego roztworu do danej sytuacji. W ten sposób do wyczyszczenia najczęściej odwiedzanych i najbardziej zabrudzonych przestrzeni można użyć roztworu o większym stężeniu profesjonalnego środka niż w przypadku przecierania delikatnych smug powstałych w mało eksploatowanym miejscu.

Nie tylko dla rąk

Ekspert z firmy Petrus Serwis stwierdza jednoznacznie:

Niezwykle istotne jest, szczególnie w przypadku miejsc publicznych, pamiętanie, że poza ludzkimi dłońmi wiele innych elementów również powinno być regularnie poddawane czyszczeniu.Są to wszelkiego rodzaju umywalki, muszle klozetowe oraz osuszacze do rąk.

Rodzaj powierzchni wymagających użycia profesjonalnych środków czystości zależy od specyfiki konkretnego pomieszczenia. Za każdym razem można jednak podać elementy wspólne dla wszystkich miejsc, takie jak podłoga, toalety, klamki oraz blaty.

Gdzie powinny być wykorzystywane profesjonalne środki czystości?

Profesjonalne środki czystości do mycia i dezynfekcji powinny być używane we wszystkich miejscach, w których regularnie pojawiają się większe ilości osób. Należą do nich między innymi:

 • Hotele, pensjonaty, a także ośrodki wypoczynkowe,
 • Restauracje, kawiarnie i bary,
 • Żłobki, przedszkola oraz szkoły,
 • Domy opieki społecznej,
 • Przychodnie lekarskie i weterynaryjne,
 • Galerie handlowe,
 • Salony fryzjerskie i kosmetyczne,
 • Urzędy,
 • Biurowce,
 • Dworce autobusowe, kolejowe oraz lotniska,
 • Obiekty sportowe.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy