Materiał Partnera

Porządki w trakcie przeprowadzki. Czego się pozbyć, a co zabrać ze sobą?

Porządki w trakcie przeprowadzki. Czego się pozbyć, a co zabrać ze sobą?

Zmiana miejsca zamieszkania lub lokalizacji firmy wiąże się z koniecznością spakowania i przetransportowania wielu drobiazgów i sprzętów. By uniknąć marnotrawstwa czasu oraz energii, należy dokonać szczegółowej selekcji przedmiotów i spakować tylko te, które nadal są używane. Pozbycie się zalegających na półkach, w szafach, regałach i pudłach rzeczy usprawni przeprowadzkę i niezbędne porządki.

Konieczna segregacja

Spakowanie dobytku i przewiezienie go w całkiem nowe miejsce jest procesem czasochłonnym i uciążliwym, wymaga właściwego zaplanowania. Odpowiednie przygotowanie przeprowadzki wymaga zrobienia porządku w:

  • szafach i szafkach,
  • komodach,
  • pudłach,
  • regałach,
  • dokumentach.

Transportowanie przedmiotów, których się nie potrzebuje i nie używa, niepotrzebnie zwiększa wysiłek i koszty przeprowadzki.

Pozbądź się wszystkiego, co niepotrzebne

Przeprowadzka mieszkania jest doskonałym momentem na przesortowanie oraz pozbycie się tego, co niepotrzebne. Warto sukcesywnie odkładać i wyrzucać wszystko to, czego się już nie używa od dłuższego czasu. Przedmiotom tym można również nadać drugie życie i podarować je osobom, zgodnie z zasadą „no waste”.

Wiąże się ona również z koniecznością dokonania przeglądu zapasów żywnościowych. Produkty przeterminowane należy wyrzucić, a pozostałe artykuły warto użyć do posiłków spożywanych jeszcze przed przenosinami, by jak najmniej z nich trzeba było transportować w nowe miejsce.

Pozostałe rzeczy należy dokładnie posegregować oraz poukładać w kartonach i pudłach, w których będą przewożone. Pomoc w pakowaniu jest świadczona przez firmę E&M Przeprowadzki, która ma tym zakresie bogate doświadczenie.

Czego się pozbyć przed przeprowadzką?

W pierwszej kolejności należy pozbyć się tego, co zalega w mieszkaniu i jest nieużywane, od dawna popsute. W szczególności będą to nienoszone od lat odzież i obuwie, nieużywane sprzęt AGD oraz RTV, podniszczone, uszkodzone meble. Ich naprawa może być bardzo kosztowna, a w nowym miejscu i tak nie spełnią swojej funkcji i tylko zajmą cenne, ograniczone miejsce.

Dobrym pomysłem jest również przeprowadzenie porządków w dokumentach, gwarancjach, fakturach i paragonach. Wiele z nich traci swoją aktualność i wartość dowodową, pozostają w szufladach lub segregatorach jedynie z braku czasu, który jest potrzebny do ich segregacji. Warto przeglądnąć również przechowywane gazety i czasopisma, a także biblioteczkę, która może obejmować np. nieaktualne podręczniki szkolne.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy