Artykuł sponsorowany

Pokój młodzieżowy — jakie meble wybrać?

Pokój młodzieżowy — jakie meble wybrać?

Urządzasz właśnie pokój dla swojego dziecka i zastanawiasz się, które meble najlepiej się sprawdzą? Zależy Ci na zaspokojeniu wszystkich potrzeb dziecka, ale niekoniecznie nie wiesz jak to zrobić? Jeśli zastosujesz się do poniższych porad, które przygotowało dla Ciebie Imperium Mebli, możesz mieć gwarancję, że wraz z dzieckiem będziecie w pełni zadowoleni. Przy aranżacji pokoju młodzieżowego należy pamiętać, że jest to pokój z jednej strony dla dziecka, natomiast z drugiej to dziecko będzie powoli wkraczać w świat już coraz bardziej osoby dorosłej. W takiej sytuacji dobrze jest przyjrzeć się, co Twój potomek robi na co dzień, jakie ma zainteresowania i czego najbardziej potrzebuje.

Gotowy zestaw czy samodzielny dobór mebli

Nie masz czasu na zastanawianie się, które meble do pokoju młodzieżowego będą najlepiej ze sobą współgrać, a chcesz, żeby wszystko do siebie pasowało? Czy może jednak lubisz takie małe wyzwania i chcesz samodzielnie wszystko podobierać? Jeśli masz co do tego wątpliwości, spróbujemy Ci pomóc.

Zestaw

Przy kupnie zestawu możesz mieć pewność, że wszystko, co powinno znajdować się w pokoju młodego dorosłego, będzie zawarte w zakupionym zestawie. Wtedy też nie musisz martwić się o to, że meble nie będą do siebie pasować. Oczywiście kupno takiego zestawu dobrze jest skonsultować ze swoim dzieckiem, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.

W Imperium Mebli jest do wyboru kilka zestawień, o różnej tematyce kolorystycznej. Możesz być więc pewny, że na pewno znajdziesz coś, co zadowoli zarówno Ciebie, jak i Twoje dziecko.

Samodzielny dobór mebli

Stawiając na samodzielny wybór, możesz osobiście dobrać każdy mebel, który sprosta oczekiwaniom Twoim i dziecka. Wymaga to może poświęcenia trochę większej ilości czasu, jednak końcowy efekt na pewno będzie zadowalający.

W tym wypadku między innymi dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy Twoje dziecko potrzebuje łóżka jedynie do spania, czy może lubi zapraszać do swojego pokoju znajomych. Jeśli w pokoju często będą gościć inne osoby, wtedy lepiej sprawdzi się sofa bądź kanapa. Można też zwrócić uwagę czy młodemu dorosłemu jest potrzebny duży, czy mały regał na książki. Może być też tak, że regał wcale nie będzie potrzebny, gdyż Twoje dziecko nie jest dużym fanem  książek i wystarczy mu nieduża pólka ścienna. Wtedy zyskasz dodatkową przestrzeń np. na fotel czy dodatkowy stolik.

Kolory

Wybierając meble do pokoju młodzieżowego, musisz się zastanowić, najlepiej wraz ze swoim dzieckiem, na jaką stylistykę warto postawić. Jedną z głównych rzeczy do przedyskutowania są kolory. Jak wiadomo, niektóre z kolorów od górnie są zarezerwowane dla chłopców a inne dla dziewczynek. Jednak przy wyborze nie musisz przejmować się powszechnym zasadami, ponieważ najważniejsze jest, aby dany kolor podobał się Twojemu dziecku. Przy wyborze warto jest się również zastanowić, czy lepszym wyborem nie będzie postawienie na bardziej stonowane kolory, jak np. bały bądź kolor danego drewna. Wtedy jest mniejsza możliwość, że Twoje dziecko po prostu “wyrośnie” z jakiegoś koloru. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest nadrobić brak koloru pomalowaniem np. jednej ze ścian pokoju na aktualnie ulubiony kolor Twojego dziecka. W razie zmiany preferencji dziecka łatwiej jest zmienić kolor ściany niż wymieniać wszystkie meble.

Robiąc zakupy w Imperium Mebli, możesz być pewny, że nasi pracownicy z ochotą pomogą Ci w wyborze mebli i rozwieją wszelkie wątpliwości, które Ci towarzyszą. Sprawią również, że wybór mebli do pokoju młodzieżowego nie będzie tak trudnym zadaniem, jakim mogło Ci się zdawać na początku.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy