Materiał Partnera

Pastele i lastryko w jednej aranżacji – tworzymy wnętrze pełne barw

Pastele i lastryko w jednej aranżacji – tworzymy wnętrze pełne barw

Urządzanie jasnego mieszkania to nie tylko białe bądź jasnobeżowe i jasnoszare wnętrza. Równie dobrym rozwiązaniem będą rozbielone kolory, czyli popularne i modne pastele. Aby osiągnąć spektakularny i estetyczny efekt, warto je połączyć ze wzorami – geometrycznymi oraz lastryko. Obok takiej propozycji aranżacyjnej trudno przejść obojętnie!

Z tekstu dowiesz się:

  • jak urządzić pastelową łazienkę z lastryko,
  • dlaczego pastele to dobry pomysł do salonu,
  • jak połączyć pastele i lastryko z ciemnymi kolorami.

Delikatna kolorystyka połączona z płytkami lastryko i geometrycznymi wzorami stała się podstawą kolekcji Funky. Stworzył ją Maciej Zień, kreator mody i projektant wnętrz, wraz z producentem płytek ceramicznych Tubądzin. W ten sposób powstały kafelki pełne feerii barwi ciekawych motywów inspirowanych modą ostatnich dekad XX stulecia.

Płytki lastryko, kolorowe pastele – tworzymy łazienkę pełną barw

Łazienka to przestrzeń, w której spędzamy czas przede wszystkim na odpoczynku. Może to być poranny orzeźwiający prysznic bądź długa i kojąca kąpiel wieczorem. Ważne jest, aby ta przestrzeń była nie tylko funkcjonalna, ale też koiła zmysły swoją estetyką. Warto więc postawić na delikatne kolory, takie jak pastelowe płytki z kolekcji Funky.

Pastelowe niebieskie płytki w łazience
Kolekcja Funky, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Dobrym pomysłem będzie stworzenie nowoczesnego wnętrza w jasnoniebieskim, ale nie jednolitym pastelowym kolorze. Wykorzystaj do tego lastrykoKolorowe płytki połączone z delikatnym wzorem przypominającym zatopione w masie kamyczki będą nie tylko ładnie się prezentować, lecz sprawią również, że aranżacja stanie się bardziej ozdobna. Aby nie stworzyć przytłaczającego barwami wnętrza, uzupełnij wystrój minimalistycznym wyposażeniem. Wybierz wolnostojącą smukłą lampę, podświetlane lustro w delikatnej ramie, a zamiast masywnej szafki na przybory toaletowe zdecyduj się na półki bądź etażerkę.

Pastelowe wnętrze salonu – jak je urządzić?

Kolorowe lastryko to także bardzo dobry pomysł na wystrój salonu. Wybór kafelków o subtelnych kolorach i delikatnych wzorach sprawdzi się w strefie wypoczynkowej, w której będą przebywać wszyscy domownicy oraz goście. Płytki pomogą Ci stworzyć reprezentacyjne pomieszczenie, które będzie zachwycać przemyślaną i oryginalną aranżacją.

Płytki w pastelowym wnętrzu salonu
Kolekcja Funky, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Pastelowe wnętrza idealnie nadają się do minimalistycznego wystroju. Możesz więc postawić na oszczędność w urządzaniu przestrzeni – wybierz jedynie konieczne i praktyczne meble, które będą uzupełnieniem pastelowej aranżacji. W tej roli doskonale sprawdzą się niskie narożniki oraz niezabudowane regały z niesymetrycznie rozstawionymi półkami. Dlaczego akurat takie? W połączeniu z geometrycznymi wzorami płytek z kolekcji Funky stworzą bardzo oryginalne wnętrze salonu. Uzupełnij je koniecznie gładkimi tekstyliami i dywanami, które ocieplą wnętrze, ale go dodatkowo nie przytłoczą.

Jak połączyć płytki lastryko z ciemnymi kolorami?

Mogłoby się wydawać, że cukierkowe pastele i kolorowe lastryko sprawdzą się jedynie w jasnych aranżacjach. Nic bardziej mylnego! Z ich pomocą możesz bowiem zaprojektować wnętrze oparte na kontrastach. Połączenie pasteli rozświetlających pomieszczenie z czernią, butelkowozielonym kolorem, a nawet krwistą czerwienią może przynieść zaskakujący efekt.

Aranżacja łazienki z użyciem czarnych płytek i kolorowego lastryko
Kolekcja Funky, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Przełamanie pudrowych barw kolorowego lastryko to odważna propozycja. Należy więc rozsądnie łączyć barwy, aby ciemna kolorystyka nie przytłoczyła wnętrza. Postaw więc na jasne płytki z delikatnym wzorem lastryko na podłodze i części ścian, a następnie dobierz do nich – na zasadzie kontrastu – pozostałe płytki. Nie bez znaczenia będzie także kolor wyposażenia takiego wnętrza. Zdecyduj się na czerwone bądź ciemnozielone meble. Nie obawiaj się także złotych zdobień – np. błyszczące listwy ścienne i inne dodatki nadadzą pomieszczeniu eleganckiego charakteru.

Aranżacja łazienki z użyciem czarnych płytek lastryko
Kolekcja Funky, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Wiesz już, w jaki sposób wykorzystać we wnętrzach pastele i kolorowe lastryko. Ten wzór i delikatne kolory otwierają wiele aranżacyjnych możliwości, które ogranicza głównie Twoja wyobraźnia. Nie musisz decydować się na urządzanie wnętrz w jednym kolorze. Daj się ponieść fantazji i eksperymentuj z barwami!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy