Artykuł sponsorowany

Pachnie wiosną? Czas wybrać nowe meble ogrodowe!

Pachnie wiosną? Czas wybrać nowe meble ogrodowe!

Zima w tym roku zdecydowanie zaskoczyła, ale nie siarczystymi mrozami, lecz wysokimi temperaturami. Teraz już z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że za oknem czuć nadchodzącą wiosnę. Myślami jesteśmy w swoich ogrodach i na działkach. Sprzątamy, sadzimy, plewimy, siejemy i... wypoczywamy na wygodnych meblach ogrodowych. Czas na wybór tych nowych, praktycznych i wyjątkowych!

Ponadczasowe i charakterystyczne drewno

Drewniane meble ogrodowe chętnie wybieramy do swoich zielonych przestrzeni. Ten materiał jest bowiem najbliższy naturze. Wpisuje się w otoczenie przyrody. Usłojenie i barwa drewna, różnych jego gatunków, inspirują, fascynują i pozwalają na stworzenie unikalnej aranżacji. Tego typu meble wykonuje się zarówno z krajowych gatunków, jak i egzotycznych. Warto zapoznać się z poszczególnymi, aby wiedzieć, jakie mają właściwości, w jaki sposób będą się zachowywały pod wpływem działania warunków atmosferycznych.

Bądźmy jednak spokojni – drewno może przetrwać wahania temperatury oraz wilgoć. Każdego roku przyjdzie nam zadbać o konserwację i impregnację, jednak mamy do dyspozycji specjalnie przeznaczone do tego celu produkty. Czas poświęcony na pielęgnację drewnianych mebli ogrodowych nie będzie zmarnowany. Przyjrzyjmy się ofertom sklepów, w tym internetowych, np. z Bazkar.pl. Spójrzmy oczami wyobraźni, jak estetycznie i funkcjonalnie można urządzić najmniejsze i najskromniejsze ogródki, średniej wielkości działki oraz obszerne ogrody otaczające wille.

Drewniane meble ogrodowe mogą być trwałe i są w stanie zachować swoją żywotność na długie lata użytkowania. Co więcej, to my zadecydujemy o ich kolorystyce, a producenci podsuwają nam rozmaite kształty i udogodnienia pośród całych kompletów drewnianych mebli ogrodowych.

Dla miłośników nowoczesności

Jeśli wolimy coś nowocześniejszego, ale wciąż wpisującego się w potrzeby naturalnych aranżacji, do wyboru mamy technorattan. To materiał do złudzenia przypominający plecionkę rattanową, ale znacznie od niej trwalszy.

Technorattanowe meble ogrodowe, jak te dostępne na stronie https://bazkar.pl/krzesla-ogrodowe-21, mogą być całoroczne. Niestraszna im wilgoć, opady atmosferyczne, niska czy wysoka temperatura. Są przy tym lekkie, świetnie się prezentują, a dostępność ciekawych kolorów, kształtów i łączenia z innymi materiałami, np. szkłem, pozwalają za każdym razem zachować indywidualną aranżację ogrodu.

Meble wykonane z technorattanu są przy tym bardzo wygodne oraz bezproblemowe w przechowywaniu. Nie trzeba martwić się o ich pielęgnację, bo nawet zabrudzenia z soków, barwiących napojów czy tłustych potraw, są łatwe do usunięcia. Ponadto technorattan nie wymaga impregnacji ani konserwacji.

Taniej, ale wciąż oryginalnie i z pożądaną jakością

Gdzieś pomiędzy drewnianymi a technorattanowymi meblami ogrodowymi, umieszczamy propozycje budżetowych, plastikowych produktów. Fakt, że to tworzywo sztuczne, nie odbiera im wysokiej jakości wykonania, trwałości i estetyki, o ile wybieramy u renomowanych producentów lub w sprawdzonych sklepach.

Atutem plastikowych mebli ogrodowych jest lekkość. Zajmują one również niewiele miejsca. Plusem, który przeważa nad dwiema pozostałymi propozycjami jest fakt, że tutaj pojawiają się najbardziej fantazyjne kształty, wykonania i łączenia barw, które zwyczajne przestrzenie zamieniają w przyrodnicze dzieła sztuki.

My już wybraliśmy komplet mebli ogrodowych dla siebie. A czy Wy jesteście gotowi na wiosnę?

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy