Materiał Partnera

Oryginalne dekoracje ścienne – przegląd rozwiązań

Oryginalne dekoracje ścienne – przegląd rozwiązań
Decydując się na całkowitą zmianę wyglądu naszego domu lub mieszkania, szczególną uwagę powinniśmy poświęcić jego ścianom. Ich wygląd znacząco wpływa na to, jak dane pomieszczenie będzie się ostatecznie prezentowało. Ściany nie muszą być tylko pomalowane na ładny kolor lub pokryte tapetą dekoracyjną, ale dodatkowo mogą zostać ozdobione także ciekawymi dekoracjami. Jakie rozwiązania warto wykorzystać?

Wnętrze w afrykańskim i naturalnym stylu

Jeśli zależy nam na stworzeniu w domu oryginalnego i ciekawego klimatu, a do tego lubimy nawiązania do kultury afrykańskiej, to warto w tym celu wykorzystać dekoracje ścienne nawiązujące do tego kontynentu. Ściany swojego mieszkania możemy z powodzeniem udekorować oryginalnymi płaskorzeźbami, które tematyką oraz designem nawiązują do historii i kultury starożytnego Egiptu. Ich szeroki wybór znajdziemy w sklepie internetowym Mersi.pl. Ciekawym dodatkiem oraz alternatywą do tradycyjnych obrazów lub plakatów mogą być także płaskorzeźby ze znakami zodiaku, które możemy umieścić np. w sypialni za wezgłowiem łóżka lub w przedpokoju. Tak wykonane płaskorzeźby z pewnością przyciągną wzrok każdej osoby, która zagości w naszym mieszkaniu oraz sprawią, że nasze ściany będą wyglądały estetycznie i oryginalnie. Ich kolorystyka utrzymana w naturalnych kolorach brązów, beżów oraz kremu doskonale wpasuje się w klimat wnętrz urządzonych w naturalnym stylu.

Efektowne drewniane panele ścienne

Innym rodzajem dekoracji ściennych są panele ścienne. Są to wykonane z naturalnego drewna panele, które idealnie sprawdzą się jako ozdoby ścian zarówno w salonie, jak i w sypialni. Drewniane panele ścienne stworzą na każdej ścianie ciekawy, trójwymiarowy efekt. Z ich pomocą można także w efektowny sposób oddzielić od siebie poszczególne strefy w naszym salonie. Idealnie nadają się bowiem na umieszczenia na jednej ścianie, dzięki czemu uzyskamy ciekawy i nowoczesny efekt, który obecnie gości w coraz większej liczbie polskich domów. Zaletą paneli ściennych jest przede wszystkim ich naturalny wygląd oraz wysokiej jakości materiał wykonania, ponieważ drewno jest jednym z najbardziej eleganckich oraz cenionych materiałów wykończeniowych. Pozwala na stworzenie naturalnego oraz ciepłego w odbiorze wnętrza. Efekt wizualny, jaki dają drewniane panele ścienne, z pewnością doceni każdy miłośnik przyrody oraz tradycyjnych motywów ozdobnych, które przecież nigdy nie wychodzą z mody.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy