Materiał Partnera

Organizacja przeprowadzki. Czy warto skorzystać z busa?

Organizacja przeprowadzki. Czy warto skorzystać z busa?
Przeprowadzka – niezależnie czy mowa jest o zmianie miejsca zamieszkania, czy też relokacji przedsiębiorstwa – wiąże się z ogromnym wysiłkiem transportowo-logistycznym. Samodzielne dopilnowanie całego procesu jest niezwykle stresujące i dość czasochłonne. Aby maksymalnie uprościć sobie zadanie, warto skorzystać ze wsparcia zawodowców. Pomocą służą profesjonalne firmy transportowe. Wiele z nich świadczy kompleksowe usługi przeprowadzkowe – nie tylko na terenie Polski, ale też innych krajów europejskich.

Zakres usług przeprowadzkowych

Dzięki firmie transportowej, organizacja przeprowadzki jest bardzo prosta. Wykwalifikowani kierowcy dokonują przewozu paczek busami z adresu na adres. Dojeżdżają w określone miejsce – np. do domu, a następnie zawożą powierzone im ładunki do ściśle ustalonego punktu docelowego. Proces transportowy, zależnie od możliwości firmy, obejmuje zarówno małe odległości (w obrębie jednego miasta), przewozy ogólnokrajowe (na terenie Polski), jak też przeprowadzki między krajami Unii Europejskiej (np. do Niemiec, Belgii czy Holandii). Co może być przewożone busami? Przewóz ładunków jest każdorazowo ustalany z klientem i podlega indywidualnej wycenie.
Przy pomocy busów mogą być przewożone rzeczy różnego typu – meble, okna, drzwi, sprzęty RTV/AGD i inne. Istnieje również możliwość transportu materiałów budowlanych, towarów handlowych oraz ładunków na paletach, a w niektórych przypadkach nawet pojazdów osobowych czy też wszelakich maszyn rolniczych – objaśnia przedstawiciel firmy Olibus z Czerska, świadczącej profesjonalne usługi przeprowadzkowe krajowe oraz międzynarodowe.

Możliwości transportowe firm przeprowadzkowych

Busy, którymi dysponują firmy transportowo-przeprowadzkowe, to sprawdzone pojazdy o masie do 3,5 tony. Takie samochody są zarówno pojemne, jak i mobilne. W rezultacie nadają się do szybkiego przewozu zróżnicowanego ładunku. Prowadzenie działań logistycznych ułatwia wyposażenie techniczne pojazdu. Busy stosowane do usług przeprowadzkowych są zaopatrzone m.in. w satelitarny system nawigacyjno-kontrolny GPS RDS Traffic Control. Nad bezpieczeństwem przewozu paczek czuwają doświadczeni kierowcy. Ogromnym atutem jest też ubezpieczenie przewozowe, które zabezpiecza mienie od wszelkich potencjalnych ryzyk.

Szczegółowe zasady dotyczące przewozu paczek

Usługi przeprowadzkowe rządzą się swoimi prawami. Nawet transport busem ma pewne ograniczenia, dlatego warto zdawać sobie z nich sprawę. Główną barierę stanowią rozmiary paczek. Zgodnie z informacją ze strony internetowej firmy Olibus, przesyłki transportowane drogą lądową nie powinny przekraczać 300 cm w obwodzie. Szerokość, wysokość i długość przedmiotu nie może natomiast wykraczać poza ustaloną wartość 175 cm. W przypadku, gdy jakikolwiek wymiar przesyłki jest większy od wyżej wymienionych, najlepiej skontaktować się z firmą. Dokona ona indywidualnej wyceny i określi jaka jest możliwość realizacji zlecenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy