Okładzina klinkierowa. Estetyka i funkcjonalność

Budując czy remontując dom, stajemy przed szeregiem decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego materiału na elewację. Szukamy rozwiązań, które posłużą nam na wiele lat, jednocześnie nadając budynkowi estetyczny wygląd. Te wymagania spełnia okładzina klinkierowa. Sprawdźmy, czym wyróżnia się ten produkt.
Jak powstaje i czym charakteryzuje się okładzina klinkierowa?
Okładzina klinkierowa to niezwykle trwały i wytrzymały materiał. Dzięki odporności na czynniki atmosferyczne mineralne płytki klinkierowe przez wiele lat zapewniają świetny wygląd budynku - bez potrzeby ich konserwacji. Rustykalny wygląd elewacji nadaje inwestycjom niepowtarzalnego charakteru. Choć klinkier kojarzy się nam przede wszystkim z głęboką barwą czerwonej wypalanej cegły, okładziny klinkierowe są obecnie dostępne w szerokiej gamie kolorów. Okładziny klinkierowe to wyroby w 100% naturalne. Głównym składnikiem płytek klinkierowych jest mieszanka piasków kwarcowych, które po dodaniu żywicy oraz odpowiedniego barwnika poddane zostają obróbce cieplnej. Ta tradycyjna, a zarazem skuteczna metoda, pozwala na produkcję niezwykle wytrzymałych płytek klinkierowych. Taka forma okładziny doskonale sprawdzi się, jako mrozoodporna elewacja, ozdoba wybranych elementów budynku, a nawet stylowe wykończenie kominka.
Doskonałe nie tylko dla specjalistów
Producenci okładzin klinkierowych gwarantują wytrzymałość płytek do temperatury 100°C. Co ważne, przez lata doskonalenia produkcji mineralnych płytek klinkierowych, skutecznie zmniejszono ich wagę. Dzięki „odchudzeniu” płytek, możliwe jest ich stosowanie bezpośrednio na warstwę dociepleniową budynku bez dodatkowych wzmocnień. Jak przekonują eksperci z firmy Elastolith:
Obecnie nie ma już potrzeby stosowania dodatkowych konstrukcji w celu montażu okładziny klinkierowej. Grubość płytki waha się od 3 do 6 mm, więc cały system jest lekki - metr kwadratowy powierzchni systemu to około 7kg wagi. Dzięki temu z ich montażem poradzą sobie nawet budowlani laicy. Co jednak najważniejsze, udało nam się osiągnąć takie efekty z zachowaniem najwyższej jakości.
Funkcjonalność oklein klinkierowych
Okleiny klinkierowe to nie tylko praktyczne, ale też niezwykle stylowe rozwiązanie. W manufakturach każda z płytek produkowana jest ręcznie, przez co są one niepowtarzalne. Różnią się między sobą dzięki przebarwieniom piasku, różnicom w przepaleniach oraz niepowtarzalnej strukturze. Kolor płytki klinkierowej zaspokoi wymagania nawet najbardziej wybrednych inwestorów. Mineralne płytki klinkierowe są obecnie dostępne w kilku tysiącach odcieni - począwszy od klasycznych rudości i brązów po odcienie szarości i czerni, które sprawdzą się także w nowoczesnych wnętrzach. Płytki klinkierowe zyskały szczególne uznanie konserwatorów zabytków, pojawiając się w przestrzeni publicznej również w przypadku renowacji obiektów. Chętnie są wykorzystywane także przez odbiorców indywidualnych – zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Jaskier Przedsiębiorstwo Handlowo-UsługoweTomasz Różewski
Ogrody, tereny zieleni - projektowanie, utrzymanie woj. pomorskie81-597 Gdynia, Leopolda Staffa 3b lok. 2
-
Ims Projekt Marek Sadłowski
Biura projektów woj. mazowieckie08-300 Sokołów Podlaski, marsz. Piłsudskiego 10 lok. 4