Materiał Partnera

Ocieplenie podłogi na poddaszu – dlaczego warto?

Ocieplenie podłogi na poddaszu – dlaczego warto?

Bez względu na to, czy zamierzamy użytkować poddasze, czy też nie – podłogę nad ostatnią kondygnacją warto ocieplać. Dlaczego jest to ważne, nawet w przypadku poddasza nieużytkowego? Chodzi głównie o termoizolacyjność, a także szczelność akustyczną. Okazuje się bowiem, że brak właściwej izolacji na poddaszu prowadzi do strat energii cieplnej na poziomie ok. 10-25%. Ocieplenie podłogi pozwoli uniknąć “uciekania ciepła” i przyczyni się do ograniczenia wydatków na ogrzewanie. Inwestycja zwrócić się zatem z nawiązką. Przy obecnych cenach energii – można spodziewać się, że w dość krótkim czasie. 

Pianka PUR do ocieplania poddasza

Do niedawna najczęściej wybieranymi technologiami do ocieplania podłogi na poddaszu było zastosowanie wełny mineralnej i styropianu. Niestety, oba materiały z czasem tracą swoje właściwości termoizolacyjne i przeciwwilgociowe. Obecnie bardziej niezawodnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest ocieplanie natryskowe, z wykorzystaniem pianki PUR. Niski współczynnik przenikania ciepła (doskonała izolacyjność) oraz brak konieczności stosowania grubej warstwy produktu sprawiają, że pianka doskonale sprawdza się na poddaszu. Usługi wykonywania termoizolacji natryskowych na terenie Poznania i okolic oferuje firma Proximo

Zalety ocieplania pianką PUR

Pianka poliuretanowa zapewnia nie tylko izolację termiczną, lecz także akustyczną. Chroni przed hałasem z ulicy czy odgłosami deszczu lub wiatru. Sprawdza się nie tylko zimą, ale również przez cały rok – latem chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Izolacja natryskowa pozwala na szczelne i dokładne wypełnienie wszystkich zakamarków, nawet tych najmniejszych. Materiał ten dobrze więc chroni przed tworzeniem się mostków termicznych, a cienka warstwa nie zabiera cennej przestrzeni użytkowej. Poza tym, pianka PUR nie zmienia swoich właściwości z upływem czasu. Większość producentów gwarantuje 25, czasami nawet 30 lat gwarancji na zachowanie parametrów użytkowych. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy