Materiał Partnera

Ocieplanie domu

Ocieplanie domu

Przy ocieplaniu domu zadajemy sobie pytanie: styropian czy wełna? Zarówno pierwszy, jak i drugi sposób mają swoje zalety i wady. Wełna jest droższa, ale niekoniecznie okazuje się lepsza. Poznajmy sposoby na ocieplanie domu.

Najkorzystniejsze ocieplanie domu

Styropian ma duży plus, gdyż jego chłonność H20 jest bardzo mała. Poleca się go przy ocieplaniu piwnic czy fundamentów. Przy ocieplaniu wełną uważajmy, aby nie stała się ona wilgotna. Wełna, która jest mokra, nie ma wartości. Jej własności termoizolacyjne są bardzo niskie. Można pomyśleć nad zakupem płyt ze środkiem hydrofobowym. To jednak kosztuje i to nie mało. Na kupnie wełny nie zaoszczędzisz.

Własności wełny

Wełna jest odporna na ogień bardziej od styropianu, który ulega procesowi topnienia. Największą ognioodporność ma wełna mineralna. Topi się dopiero w temperaturze 1400 stopni. Kolejną jej zaletą jest to, że nie chłonie wody. Jej właściwości to także zdolność to pochłaniania dźwięków, sprężystość oraz wytrzymałość mechaniczna. Jedyne dwie wady jakich można się dopatrzyć to koszt montażu oraz ciężar własny. Wełny mineralnej używa się głównie do ocieplania dachów.

Styropian

Styropian jako środek do ocieplenia doskonale pasuje do ścian działowych. Powstaje jako rezultat spienienia polistyrenu zawierającego eter naftowy. Jako materiał izolacyjny musi być zgodny z normą EN – 13501-1. Styropian może posiadać różną gęstość. Lepiej używać materiałów o większej gęstości, gdyż są bardziej odporne na usterki. Taki typ ocieplenia jest często wykorzystywany w budownictwie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy