Materiał Partnera

O czym pamiętać przy wyborze zasłon?

O czym pamiętać przy wyborze zasłon?
Wszystkie materiały, których używamy do wykończenia wnętrz i ich dekoracji mają wpływ na to, jak się w nich w przyszłości czujemy. W pierwszej kolejności myślimy zwykle o ścianach, podłogach i umeblowaniu, a dopiero w dalszej fazie projektowania wnętrza o dodatkach, takich jak dywany, koce, poduszki, zasłony i firany. Wyjątkowe tekstylia mogą naprawdę zdziałać cuda i nadać pomieszczeniu oczekiwany klimat. W sypialniach chętnie wybieramy ciemniejsze kolory, bo przy nich łatwiej nam się zrelaksować i zasnąć, a na przykład w domowych biurach stawiamy na barwy jasne, ponieważ dłużej pozwalają nam się skoncentrować i pobudzają nas do pracy. Salony i pokoje dzieci to już kwestia indywidualnych preferencji. Rynek dekoracji okiennych jest dziś na tyle szeroki, że właściwie nie ogranicza nas nic poza wyobraźnią. Powinno nam zależeć, by użyte materiały były jednocześnie funkcjonalne i przyjemne dla naszego oka. Czym kierować się przy wyborze zasłon okiennych?

Funkcjonalność zasłon i właściwości pomieszczenia

Zanim przystąpimy do wyboru zasłon, zastanówmy się najpierw, w jakim celu je kupujemy? Czy zależy nam wyłącznie na dekoracji, a może jednak zamierzamy za pomocą zasłon regulować światło w pokoju, w którym spędzamy najwięcej czasu? Jeśli zależy nam na drugiej opcji, warto wybrać zasłony z ciemniejszego materiału. Wybierając zasłony, przyjrzyjmy się charakterowi pomieszczenia, do którego mają one trafić. Jeśli pokój jest mały, zdecydowanie warto zrezygnować z ciężkich tkanin i bardzo długich zasłon. W dużym pokoju możemy postawić na długie firany i zasłony, które odpowiednio wyeksponują okno. Liczy się nie tylko wymiar pomieszczenia, ale także kolor ścian – w pokoju z ciemnymi ścianami lepiej sprawdzą się zwiewne firany i jasne zasłony, które nie będą niepotrzebnie „zabierały” światła słonecznego, które wpada przez okno.

Zasłony dopasowane do stylu pomieszczenia

Zasłony powinny stanowić część spójnej całości wystroju pomieszczenia – jeśli w swojej kuchni mamy meble w stylu retro, nie przełamujmy koncepcji zasłonami, na których znajdą się futurystyczne wzory. Jeżeli nasza sypialnia ma elegancki wystrój, unikajmy infantylnych wzorów. Nie łączmy kolorów, które do siebie nie pasują. Nieciekawie będzie wyglądał na przykład pokój z zielonymi ścianami i czerwonymi zasłonami. Jeśli chcemy sprawdzić, jak będzie prezentowało się okno udekorowane na przykład prostą firanką z woalu i zasłonami o organicznym wzorze, warto skorzystać z konfiguratora zestawu na wymiar – mówi nam przedstawicielka sklepu MagiaFiran.pl z Częstochowy.
Dzięki takiemu narzędziu możemy zmieniać nie tylko firany i zasłony, ale także kolor ścian w pomieszczeniu. To naprawdę świetne rozwiązanie, ponieważ za sprawą kilku prostych kliknięć możemy przyjrzeć się, jak będzie wyglądał zestaw firan i zasłon, a jednocześnie sprawdzić, ile zapłacimy za całość, jeśli wpiszemy wymiar i wybierzemy rodzaj upięcia. Nie masz pomysłu na dekorację okna? Sięgnij po konfigurator firan i zasłon, który z pewnością pomoże stworzyć spójną całość.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy