Artykuł sponsorowany

Nietypowe zlecenia poligraficzne

Nietypowe zlecenia poligraficzne

Druk offsetowy – zwany również pośrednim – to najlepszy sposób na uzyskanie jak największej ilości kopii. Ulotki, wizytówki, zaproszenia, plakaty, notesy… z tego wszystkiego możesz korzystać właśnie dzięki drukarniom offsetowym. Dotyczy to zarówno materiałów małego formatu, jak i tych zdecydowanie większych. Poza tym takie miejsca zajmują się nie tylko standardowymi pracami, ale także nietypowymi zleceniami poligraficznymi oraz wieloformatowymi.

Drukarnie offsetowe – czym się dokładnie zajmują?

Te niezwykle cenione i popularne placówki zaopatrują duże firmy i osoby indywidualne w potrzebne materiały drukowane. Mogą to być książki, plakaty, ulotki, wizytówki – wszystkie, które wymagają przygotowania wielu kopii.

Poza tym wydruk jest naprawdę szybki, a wybór materiału do jego umieszczenia – szeroki. Jest to również stosunkowo tania technika, ponieważ spory nakład przekłada się na korzystną cenę. Jak mówi specjalista z firmy PWP Interdrukim większy nakład w druku offsetowym, tym niższe koszty wydruku jednego elementu.

Co najważniejsze, jakość tego rodzaju wydruku jest perfekcyjna. Idealne odwzorowanie obrazu jest konieczne na takich materiałach jak książki, plakaty czy wizytówki – dlatego druk offsetowy musi być precyzyjny. Dotyczy to wszystkich barw, z którymi można eksperymentować do woli.

Zasada działania druku offsetowego nie jest skomplikowana. Układ farbowy, który się składa z kilku mniejszych wałków, nakłada farbę drukarską na pokryty matrycą wałek formatowy. Jego zadaniem jest odbicie wzoru matrycy na wałku pośrednim, tak by ten zrobił to samo na wałku drukowym. Jego zaś celem jest nakładanie farby na arkusze. W ten sposób powstają wybrane materiały.

Zlecenia poligraficzne – nietypowe materiały

Doświadczone drukarnie offsetowe dysponują najnowocześniejszymi parkami maszynowymi. Poza tym niestraszne są im nawet najbardziej nietypowe zlecenia poligraficzne, które wymagają mnóstwo uwagi. Zaliczają się do nich wykonanie materiałów takich jak:

  • karnety ślubne i okolicznościowe,
  • naklejki,
  • smycze,
  • magnesy,
  • płyty CD,
  • tablice suchościerne,
  • torby reklamowe.

Poza tym najlepsze drukarnie bez problemu mogą spersonalizować wszystkie wydruki – na różne okazje. Jest to doskonałe rozwiązanie dla hurtowni, wydawnictw, dużych sklepów i firm, które chcą zamówić materiały w dużych ilościach. Do tego w wielu placówkach tego typu można wybrać konkretne zdobienia – w tym cekiny, kokardki, perełki. Dzięki temu materiał jest przygotowany od A do Z – bez Twojej dodatkowej pracy i wysiłku.

Praca nad takimi elementami nie jest łatwa – dlatego warto powierzyć ją najlepszym drukarniom offsetowym.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy