Materiał Partnera

Nietuzinkowe pomysły na tapetę

Nietuzinkowe pomysły na tapetę

Przedstawiamy 5 ciekawych pomysłów na tapetę, nie każdy z nich będzie praktyczny, ale każdy bardzo interesujący. Jeżeli chcesz pobudzić swoją wyobraźnie i nie boisz się urozmaicić wnętrza ciekawym wzorem fototapety, czytaj bardzo uważnie!

Fototapeta filmowa

Fototapeta z panoramą miasta? To już było… Znacznie ciekawszym pomysłem jest fototapeta filmowa ze sceną z Twojej ulubionej ekranizacji. Najlepiej wydrukować ją w odcieniach szarości albo czerni i bieli. Tapeta filmowa idealnie nada się do salonu, na przykład na ścianę znajdującą się bezpośrednio za telewizorem. Jeśli kochasz kino, to pozycja warta głębszego zastanowienia.

Fototapeta z widokiem

Bardzo ciekawym pomysłem na zaburzenie klasycznej perspektywy zamkniętego wnętrza jest naklejenie na ślepą ścianę panoramicznego widoku. Mogą to być chmury, morskie fale, cokolwiek co pozwoli znieść ograniczenia przestrzenne dla wyobraźni. Musisz jednak uważać, jeśli widok będzie zbyt ciekawy, grozi wielogodzinnym wpatrywaniem się w ścianę…

Afryka dzika

Paski zebry, kolorystyka Zanzibaru, a może egzotyczny widok wzięty z czarnego lądu? Tapety wzorujące się na stylistyce afrykańskiej to prawdziwy hit. Możliwości jest naprawdę wiele – od motywów plemiennych przez te wzięte ze świata zwierząt, aż po niesamowite scenerie i krajobrazy Afryki.

Graffiti

Rodzice nigdy do końca nie zrozumieją zainteresowań swoich dzieci, ale mogą znaleźć z nimi nić porozumienia pozwalając im na fototapetę z graffiti. To może być nazwa ulubionego zespołu muzycznego, obrazek z mangi albo cokolwiek, co sprawi, że Twoje dziecko będzie mieć naprawdę czaderski pokój. Nie zapomnij tylko ustalić z nim wzoru fototapety, w przeciwnym razie masz jak w banku „wojnę pokoleń”.

Abstrakcja

Na koniec coś naprawdę nietuzinkowego – abstrakcja. Co może być abstrakcyjną inspiracją? Wszystko. Kule na desce 3D, geometryczne kształty, sześciokąty, orientalne wzory. Inspiracji są tysiące, a niemal każda jest fascynująca. Decydując się na abstrakcyjny motyw trochę ryzykujesz, ale jeśli uda Ci się wybrać coś oryginalnego na miarę szkoły Kandinskiego (malarza uznawanego za ojca abstrakcji) „efekt wow” gwarantowany. I ostania rada. Jeśli chcesz znaleźć fototapetę, która będzie naprawdę oryginalna – nie bój się eksperymentować. Łącz sprzeczności, wyciągaj pierwiastek z różnych stylów, puść wodze wyobraźni. Dzięki temu masz szansę stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrze. Dość teorii! Do dzieła! Nie bój się improwizować! Jeśli chcesz zaczerpnąć inspiracji, zajrzyj na stronę Krainabarw.pl – znajdziesz tu zarówno fototapety egzotyczne i magiczne, jak i te bardziej standardowe i uniwersalne

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy