Materiał Partnera

Na jakim kolorze mebli kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Na jakim kolorze mebli kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Kuchnia to miejsce, w którym często coś się wylewa, rozlewa i brudzi. Dlatego urządzając ją, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej estetykę, ale także funkcjonalność. Z tego powodu dobrze jest wybrać meble kuchenne, które zapewniają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, a dodatkowo wszelkie zabrudzenia i kurz będą na nich mało widoczne. Na którym kolorze najmniej widać plamy? Podpowiadamy.

Zabrudzenia a ciemne meble kuchenne

Kuchnia to miejsce, w którym meble szczególnie narażone są na tłuste plamy, kurz czy odciski palców. Wszystko to może wpływać na estetykę tego pomieszczenia. Z tego powodu warto zdecydować się na meble kuchenne, na których wszelkie niedoskonałości są jak najmniej widoczne.

Mogłoby się wydawać, że na ciemnym wyposażeniu plamy nie będą mocno zauważalne, lecz w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Czerń lub antracyt nie kamuflują zabrudzeń, jednak już orzech, czy dąb to ciemne, ale specyficzne kolory, na których brud nie będzie się odznaczać.

Jasne meble a zabrudzenia

Wbrew pozorom, aby na powierzchniach jak najmniej było widać wszelkie zabrudzenia najlepiej postawić na meble kuchenne w jasnych kolorach. Barwy, które kamuflują plamy to:

  • kremowa biel,
  • jasna szarość,
  • popiel,
  • jasny brąz,
  • biel.

Wszystkie te kolory nie eksponują osiadającego kurzu, a także tłustych plam. Można wybrać meble w tych odcieniach wykonane zarówno z drewna, płyt MDF, jak i laminatu. Dodatkową zaletą kuchni w jasnych barwach jest optyczne rozjaśnienie i powiększenie pomieszczenia. Taka kolorystyka jest ponadczasowa i pasuje niemal do każdego wnętrza. Zabudowa o ziarnistej strukturze jeszcze lepiej maskuje nieestetyczne ślady. Szeroki wybór mebli kuchennych oferują Meble Balińscy.

Kuchnia z połyskiem czy matowa

Na widoczność plam i zabrudzeń wpływa również rodzaj wykończenia mebli kuchennych. Wszelkie ślady palców i smugi są dużo bardziej widoczne na sprzętach z połyskiem. Dlatego mimo swojego efektownego wyglądu są nieco trudniejsze w otrzymaniu. 

Choć w przypadku białych szafek, można wybrać połyskujące wykończenie, ponieważ wszelkie ślady będą na nich i tak mniej widoczne niż na przykład na czarnych sprzętach w połysku. Na meblach przeszklonych wszelkie zanieczyszczenia również są dostrzegalne.

Z tego powodu najlepiej zdecydować się na półmatowe lub satynowe wykończenie szafek kuchennych, na których zabrudzenia i kurz nie będą bardzo widoczne. Warto również zwrócić uwagę na laminowane meble z powłoką antyfinger, która dodatkowo zmniejsza widoczność odcisków palców i plam.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy