Artykuł sponsorowany

Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Kuchnia to najważniejsze miejsce w każdym domu. W związku z tym powinno być ono zaaranżowane nie tylko estetycznie. Duże znaczenie ma funkcjonalność kuchni, która będzie miała wpływ na szybkie i łatwe wykonanie czynności sprzątających. Aby ułatwić sobie codzienne porządki, warto wiedzieć, jak dobrać meble, na których najmniej widać wszelkie zabrudzenia.

Jakich mebli kuchennych unikać?

Pierwszym dylematem, nad którym staje większość osób na etapie wyposażania kuchni, jest wybór wykończenia: matowe czy połyskujące. Warto wspomnieć, że mimo tego, że meble połyskujące wyróżniają się eleganckim i luksusowy wyglądem, mogą one wymagać czyszczenia praktycznie po każdym otwarciu półki czy dotknięciu blatu.

Taka sama sytuacja dotyczyć będzie półek ze szklanym wykończeniem. Na szkle widoczny będzie nie tylko odcisk palca po każdorazowym dotknięciu, ale również wszelkie, nawet najmniejsze zabrudzenia. Brud pod postacią kurzu, okruchów czy resztek mąki będzie najbardziej widoczny na ciemnych kolorach. Co więcej, na meblach w ciemniejszych odcieniach wyróżniać będą się także rysy i inne uszkodzenia mechaniczne.

Poza tym, jeśli nie chcemy codziennie sprzątać kuchni, lepiej zrezygnować z mebli o błyszczących frontach. Odbija się od nich światło, co powoduje, że zobaczymy na nich praktycznie każde, małe zabrudzenie.

Jak wybrać meble do kuchni, które łatwo utrzymać w czystości?

Meble, na których z pewnością zabrudzenia nie będą aż tak widoczne, to przede wszystkim warianty wykończone matowo. Na takim materiale nie będą zostawać odciski naszych palców, a kurz będzie o wiele mniej widoczny niż na modelach lakierowanych. Meble matowe będzie nam też o wiele prościej czyścić, bez obaw o to, że pozostaną na nich nieestetyczne smugi.

Dobrym wyborem będą też meble na wymiar dostępne w ofercie Imex w Białymstoku wykonane z drewnianych materiałów. Drewno jest nie tylko uniwersalne i będzie pasować do każdego wnętrza, ale, co więcej, na każdym jego kolorze okruchy i kurz będą niemal niewidoczne. To samo tyczy się większych zabrudzeń i uszkodzeń mechanicznych, które dzięki specjalnej strukturze drewna, niezwykle łatwo zamaskować.

Przy wyborze wyposażenia do kuchni duże znaczenie ma również kolor. Warto postawić na warianty jaśniejsze, na których kurz nie będzie tak widoczny, jak na meblach ciemnych. Jasny kolor dodatkowo odbija naturalne światło, dzięki czemu powiększa pomieszczenie. Ciekawym wyborem będą także nieregularne powierzchnie, w szczególności blatów, na których łatwo ukryjemy zanieczyszczenia i uszkodzenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy