Materiał Partnera

Na czym polega montaż i jakie są zalety ogrodzeń panelowych?

Na czym polega montaż i jakie są zalety ogrodzeń panelowych?

Własny dom narzuca konieczność podejmowania ciągłych decyzji. Jedną z bardzo istotnych jest ogrodzenie naszej posesji. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ogrodzeń są ogrodzenia panelowe. Czym się charakteryzują, jakie są ich zalety i w jaki sposób przebiega ich montaż? Warto się tego dowiedzieć, aby mieć je na uwadze, zastanawiając się nad typem ogrodzenia.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia panelowe są przede wszystkim bardzo funkcjonalne i trwałe. Doskonale spełniają swoją rolę, a do tego nie są kosztowne. Ich cena jest bardzo konkurencyjna, co może okazać się dla nas kluczowym wyróżnikiem prezentowanych ogrodzeń. Tym bardziej, że domy wymagają ciągłych remontów i wprowadzania zmian, dlatego pieniądze cały czas są potrzebne. Zaletą ogrodzeń panelowych są również specjalne zabezpieczenia antykorozyjne. Dzięki ich zastosowaniu nie musimy obawiać się rdzy, mając pewność, że ogrodzenia panelowe będą nam służyć przez lata.

W jakich miejscach sprawdzą się ogrodzenia panelowe?

Co istotne, ogrodzenia panelowe sprawdzają się nie tylko w przypadku domów prywatnych. Można je również z powodzeniem zamontować nawet przy okazji bardziej rozległych terenów, np. wokół hal sportowych, fabryk, magazynów bądź innego rodzaju budynków użyteczności publicznej. Nadają się także do tymczasowych zabudowań. Mają bardzo uniwersalne zastosowanie.

W jaki sposób montowane są ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia panelowe charakteryzuje prosty montaż. Pierwszym etapem są prace wstępne, gdzie zaznaczamy palikami dokładny obrys ogrodzenia. Poszczególne paliki łączymy sznurkiem i wzdłuż wytyczonej trasy dokładnie wyrównujemy ziemię. Następnie wyznaczamy miejsca na słupy. Drugi etap jest ich osadzanie – komentuje nasz rozmówca z firmy Stębud. Wykonujemy odpowiedniej wielkości wykopy, a następnie wstawiamy słupy i uzupełniamy doły betonem. Należy skontrolować położenie słupa za pomocą poziomicy. Ostatnim krokiem jest mocowanie paneli. Służą do tego obejmy systemowe. Konieczne prace są łatwe do wykonania, a budowa ogrodzenia jest stosunkowo szybka.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy