Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z deweloperem?

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z deweloperem?

Kupując mieszkanie, konsument styka się często po raz pierwszy z umową zawieraną z deweloperem. Podczas nabywania nowej nieruchomości umowa wydaje się jedynie formalnością i łatwo można przeoczyć istotne kwestie. Umowa podpisywana pomiędzy nabywcą i deweloperem reguluje wszystkie najważniejsze zobowiązania obu stron, dlatego warto poświęcić jej dłuższą chwilę. Na co warto zwrócić uwagę, podpisując umowę z deweloperem?

Dane zawarte w umowie

Najważniejszymi informacjami, które zawiera umowa, są dane.  Dlatego przed podpisaniem umowy deweloperskiej warto zweryfikować, czy zostały poprawnie zapisane. Powinna ona zawierać takie informacje jak powierzchnia zakupionej działki lub nieruchomości, stan prawny nieruchomości, dane dotyczące istniejących obciążeń hipotecznych. W umowie również powinny znajdować się daty rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych oraz termin przeniesienia na nabywcę prawa własności. Kolejnymi istotnymi informacjami, których nie może zabraknąć, są te dotyczące rachunku powierniczego, gwarancji bankowych oraz ubezpieczeniowych. Podczas podpisywania umowy deweloperskiej warto zweryfikować, czy wszystkie zawarte w niej informacje są zgodne z prawdą i czy nie występują błędy w zapisie dat. Niewielki błąd może bowiem doprowadzić do unieważnienia umowy.

Warunki odstąpienia od umowy

Niezwykle istotną kwestią, o której warto pamiętać podczas podpisywania umowy deweloperskiej, jest sprawdzenie obowiązujących warunków odstąpienia od umowy. Jedną z przyczyn odstąpienia od takiej umowy może być otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej. Inną możliwością jest ustawowe prawo do odstąpienia. Jest ono zagwarantowane przez ustawę deweloperską i dzięki niemu nabywca ma prawo odstąpić od umowy w przypadku, gdy na przykład deweloper nie dotrzyma terminu przeniesienia prawa własności.

Zakup nieruchomości nie dojdzie do skutku bez pomocy dewelopera. Spisanie umowy deweloperskiej jest koniecznością, której nie powinno się odwlekać. Aby mieć pewność dobrze wykonanej pracy i poprawnie skonstruowanej umowy, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy takiej jak na przykład BKC-INVEST. Zakres jej działania obejmuje sprzedaż domów i mieszkań, działek przeznaczonych pod zabudowę, zakup nieruchomości. Firma ta oferuje kompleksową realizację inwestycji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy