Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę, wybierając drzwi wewnątrzklatkowe

Na co zwracać uwagę, wybierając drzwi wewnątrzklatkowe
Wiele osób zastanawia się, na co zwracać uwagę wybierając drzwi wewnątrzklatkowe. Z pewnością, istotna jest strona wizualna, jednak z pewnością nie jest to jedyny czynnik, który należy brać pod uwagę. Co jeszcze jest ważne podczas zakupu drzwi do mieszkania?

Drzwi z różnych materiałów

Warto zauważyć, że drzwi wewnątrzklatkowe ( mikea.eu/product/linia-prima) najczęściej są wykonane z jednego z dwóch materiałów - drewna lub stali. Oczywiście, pomiędzy drzwiami drewnianymi oraz stalowymi występuje wiele różnic. Niemnie jednak, nie sposób jednoznacznie wskazać które są lepszymi drzwiami.

Izolacja akustyczna

Często priorytetem dla klientów jest maksymalna izolacja akustyczna zapewniana przez drzwi .Dlatego też, producent drzwi przykłada zwykle duże wagę do tego, by jego produkty dobrze tłumiły dźwięki. Co sprawdza się w tym przypadku lepiej, stal czy drewno? Jak się okazuje, odpowiedź nie jest oczywista. Wysokiej jakości stal izoluje dźwięki bardzo dobrze, zwykle lepiej niż drewno. Jednakże, wiele tanich drzwi stalowych skonstruowanych jest z niższej jakości stali .Co więcej, drzwi drewniane najczęściej są odrobinę grubsze, co zwiększa ich zdolność tłumienia dźwięków. Tym samym, izolacja akustyczna zależy od konkretnego modelu drzwi ,a nie od wykorzystania stali lub drewna.

Bezpieczeństwo drzwi stalowych i drewnianych

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, również nie występują zbyt duże różnice między drzwiami stalowymi oraz drewnianymi. Wiele drzwi drewnianych należy bowiem do najwyższej klasy bezpieczeństwa. Niemniej jednak, stal sama w sobie jest materiałem twardszym i bardziej wytrzymałym niż drewno. Z tego też względu, częściej antywłamaniowe drzwi wewnątrzklatkowe są jednak stalowe.

Atrakcyjne wizualnie drzwi wewnątrzklatkowe

Jak wspomniano we wstępie, drzwi wewnątrzklatkowe stanowią wizytówkę mieszkania. Dlatego też, bez wątpienia powinny być one atrakcyjne pod względem wizualnym. Wybór kolorów drzwi jest bardzo duży, zarówno w przypadku tych stalowych jak i drewnianych. Niewątpliwie, wybierając drzwi warto brać pod uwagę kolor klatki schodowej jak również styl urządzenia mieszkania. W nowych blokach oraz w najnowocześniejszych mieszkaniach poleca się montować zwykle drzwi stalowe. Z pewnością lepiej komponują się one w tego rodzaju wnętrzach. Drzwi wewnątrzklatkowe z drewna poleca są natomiast w przypadku starszego budownictwa oraz bardziej tradycyjnie urządzonych mieszkań. Niemniej jednak, są to jedynie bardzo ogólne zalecenia, a ostateczny wybór drzwi zawsze warto uzależniać przede wszystkim od swojego własnego gustu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy