Materiał Partnera

Montaż pieca CO krok po kroku

Montaż pieca CO krok po kroku

Centralne ogrzewanie jest powszechnie stosowane w różnego rodzaju budynkach. Montaż pieca CO powinien być wykonany przez specjalistów. Systemy takie wyposażone są w wiele podzespołów, przez co ich odpowiednie umiejscowienie to zadanie dla osoby, która posiada uprawnienia elektryczne. Jaki jednak najczęściej wygląda taki proces krok po kroku? Podpowiadamy.

Jak zbudowany jest piec centralnego ogrzewania? 

Montaż pieca CO to zadanie dla specjalistów. Urządzenia grzewcze lub kotłowe to ogólne określenie sprzętów, w których spalane są różne paliwa w celu wytworzenia energii cieplnej. Można więc powiedzieć, że przekształcają energię chemiczną w cieplną. W skład standardowych kotłów CO wchodzą elementy takie jak: 

  • Palenisko — to metalowa komora, w której spalane jest paliwo. Znajduje się w niej wodny lub żeliwny ruszt.
  • Instalacja odprowadzająca spaliny do komina — transportowane są przy jej pomocy wszelkie gazowe produkty powstałe wskutek zastosowania paliwa, takie jak CO2, CO, NOx, SO2 i inne.
  • Instalacja rurowa — znajduje się w niej woda, która jest czynnikiem grzewczym pochłaniającym ciepło z pieca, przekazując je do kaloryferów. 

Nowoczesne systemy centralnego ogrzewania posiadają także szereg czujników: temperatury, ilości zassanego powietrza czy ciśnienia panującego w komorze. Dodatkowo sterowniki umożliwiają modyfikację mocy takiego urządzenia.

Montaż pieca CO

Specjaliści z Firmy Gwint z Dębnika montaż pieca CO rozpoczynają od konsultacji z klientem, który informuje ich o tym, gdzie mają zostać zamontowane grzejniki. Podczas wyboru takiej lokalizacji trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim to gdzie zostaną podłączone rury oraz rozdzielacze. W kolejnym etapie określona jest linia przebiegu instalacji i dokonywane są szczegółowe pomiary, aby dobrać odpowiednie systemy.

Po wykonaniu niezbędnych obliczeń w ścianach wykuwane są otwory na rury i szafkę z zespolonym rozdzielaczem. Montowane są w niej przyłącza, których ilość uzależniona jest od liczby grzejników w mieszkaniu. Kiedy rury instalacyjne zostaną rozwinięte, specjaliści tną je na części i zakładają na nie osłonki – w kolorze czerwonym na przewody zasilające, z kolei niebieskim powrotne. W kolejnym etapie kształtuje się podejście do grzejników i montowana jest konsola przyłączeniowa.

Po wykonaniu tych czynności fachowcy rozkładają rury wzdłuż linii przebiegu centralnego ogrzewania do rozdzielacza. Najlepiej jeśli trasa ta jest możliwe jak najkrótsza, aby ciepło było prawidłowo doprowadzane do wszystkich kaloryferów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy