Materiał Partnera

Moduły fotowoltaiczne - co warto o nich wiedzieć?

Moduły fotowoltaiczne - co warto o nich wiedzieć?

Moduły fotowoltaiczne cieszą się coraz większym uznaniem na rynku. Aktualnie każdy z nas chce zadbać o oszczędności i ekologię, dlatego pozyskiwanie energii ze słońca jest niezwykle popularne. Na uwagę zasługują nowoczesne moduły fotowoltaiczne, które działają sprawnie i wydajnie. Czym się cechują i dlaczego warto na nie postawić?

Moduły fotowoltaiczne - gdzie szukać?

SunErgo oferuje nowoczesne instalacje fotowoltaiczne, jakie bazują na doskonałej jakości i sprawnym działaniu. Firma od początku działalności wykonała już setki takich instalacji, dzięki czemu może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem i umiejętnościami w tej branży. Więcej praktycznych informacji znajdziemy na stronie https://sunergo.pl/, która zapewnia więcej informacji dotyczących instalacji fotowoltaicznych. 

Jakość modułów - kluczowa wartość sprzętu. 

Moduły fotowoltaiczne są nazywane potocznie panelami. To specyficzne urządzenia, jakie zbudowano z połączonych ogniw słonecznych. Ogniwa mają za zadanie zamieniać energię słoneczną w energię elektryczną (prąd stały). W montowanych przez specjalistów modułach wykorzystuje się takie rozwiązania, jakie zajmują czołowe miejsca w rankingu Tier 1. Jest to klasyfikacja, jaka wskazuje na wiodących światowych producentów, którzy oferują najlepsze moduły fotowoltaiczne. Wysoka jakość paneli fotowoltaicznych jest potwierdzana licznymi certyfikatami i wieloletnią  gwarancją na urządzenia - to kluczowe wartości na które warto zwrócić uwagę kupując panele. 

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne to urządzenia, jakie zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Prąd stały wytworzony w fotowoltaice przepływa przez falownik i zostaje zamieniony na prąd przemienny, czyli taki, jaki mamy w gniazdkach domowych. Energię uzyskaną ze słońca można magazynować, zużywać na bieżąco lub sprzedawać, w zależności od danej instalacji i własnych oczekiwań. 

Zestaw instalacji fotowoltaicznej bazuje na panelach fotowoltaicznych, które są zbudowane ze specjalnych ogniw. Wykorzystują one energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej inwertera. Mają za zadanie zmieniać prąd stały na zmienny liczników zużycia i produkcji energii akumulatora razem z regulatorem ładowania. Wiele zależy od tego, czy instalacja jest niezależna, czy też przyłączona do sieci elektroenergetycznej. 

Ogniwa fotowoltaiczne w tym wypadku korzystają z energii słonecznej, która zostaje zamieniona na energię elektryczną. Foton, czyli minimalna jednostka światła, pada na płytkę krzemową, z której są zbudowane ogniwa fotowoltaiczne. Kolejny krok to pochłanianie jednostki światła przez krzem i wybijanie elektronu ze swojej pozycji, zmuszając go jednocześnie do ruchu. Ruch ten jest przepływem prądu elektrycznego. Okazuje się, że moduły fotowoltaiczne korzystają z półprzewodnika typu p-n, co pozwala połączyć cały proces z obiegiem elektronów w sieci energetycznej. W efekcie uzyskujemy energię elektryczną, która powstaje z energii świetlnej. Panele fotowoltaiczne to instalacja, jaka produkuje prąd stały. Jeśli chcemy korzystać z takiej opcji, konieczne jest zainstalowanie falownika, jaki ma na celu zamieniać prąd stały paneli na prąd zmienny. 

Zalety modułów fotowoltaicznych

Zalety fotowoltaiki są niepodważalne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wysokość rachunków za prąd. Najprościej rzecz ujmując, fotowoltaika daje następujące korzyści:

  1. Dostępność źródła energii za darmo - dostęp do energii ze słońca jest darmowy.
  2. Niezależność od podwyżek cen za energię elektryczną - nikt z nas nie lubi stale rosnących cen, które obciążają budżet domowy.
  3. Skorzystanie z dofinansowania do instalacji - plusem jest skorzystanie z dotacji i niskooprocentowanej pożyczki na zakup oraz montaż paneli fotowoltaicznych. 
  4. Ekologiczne pozyskiwanie prądy - moduły fotowoltaiczne nie są szkodliwe dla środowiska, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. 
  5. Ulga podatkowa - dzięki panelom uzyskamy zwrot w formie ulgi podatkowej. 
  6. Wykorzystanie nadwyżek prądu - w razie potrzeby nadwyżki prądu przekażemy do zewnętrznej sieci energetycznej. 

Moduły działają sprawnie i niezawodnie, a montaż przez doświadczone osoby da nam pewność najlepszej jakości. Warto zdecydować się na montaż fotowoltaiki dla swojej nieruchomości. Pozwoli to na uniezależnienie się od dostawców energii sieciowej, a w konsekwencji obniżenie rachunków za prąd. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy