Materiał Partnera

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego? Na co się zdecydować?

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego? Na co się zdecydować?

Zakup mieszkania to zazwyczaj decyzja na całe życie. Własny wymarzony kąt musi zatem spełniać wymagania mieszkańców w każdym calu. Warto w związku z tym przejrzeć wnikliwie oferty dostępne na rynku, by podjąć właściwą decyzję. Często zatem pojawiają się wątpliwości, czy zdecydować się na mieszkanie nowe - od dewelopera, czy może szukać okazji i wybrać mieszkanie z rynku wtórnego?

Rynek pierwotny - dlaczego warto?

Mieszkania z rynku pierwotnego to zupełnie nowe nieruchomości, które wymagają zazwyczaj wykończenia. Obecnie najczęściej mieszkanie pochodzi od dewelopera i to z firmą należy załatwiać wszelkie formalności. Rynek pierwotny prężnie się rozwija od kilku lat, a nowe inwestycje dostępne są niemal od ręki. Co więcej, olbrzymi wybór pozwala zdecydować się na inwestycję w dogodnej lokalizacji, oferując przy tym szereg możliwości. Jedną z opcji, jaką oferują firmy deweloperskie jest wykończenie mieszkania "pod klucz", co wiąże się oczywiście z większymi kosztami. Zaletą takiego rozwiązania jest szybka realizacja projektu i możliwość negocjacji cen, przy realizacji kompleksowej.

Rynek wtórny - czy warto?

Mieszkanie z rynku wtórnego to zakup nieruchomości z "drugiej ręki". Tutaj można znaleźć niemal wszystko. Począwszy od mieszkania o najwyższym standardzie, po nieruchomości w katastrofalnym stanie do generalnego remontu. Zazwyczaj wybór mieszkań jest dość duży, a rozpiętość cenowa pozwala na zakup mieszkania w przystępnej cenie, w zależności od stanu nieruchomości. Możliwości są niemal nieograniczone, gdyż obrót mieszkaniami z rynku wtórnego w ostatnich latach przybrał na sile. W ofertach są mieszkania zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak również w starych kamienicach i blokach z wielkiej płyty.

Co wybrać? Rynek wtórny czy pierwotny?

Każde z rozwiązań to kwestia indywidualnych potrzeb i możliwości. Nie da się jednak ukryć, że jeśli zależy nam na pachnącym nowością mieszkaniu, rynek pierwotny jest najlepszym rozwiązaniem. Nowoczesne budownictwo to gwarancja estetyki, nowoczesności. Ponadto taką nieruchomość można wykończyć według własnych potrzeb, co jednak wiąże się z nieco większym nakładem finansowym. Warto również zaznaczyć, że mieszkanie z rynku pierwotnego to inne comiesięczne opłaty. Porównując czynsze w blokach z czasów komuny lub w kamienicach przepaść jest ogromna. Dziś koszty utrzymania mieszkania z rynku pierwotnego są dużo niższe niż z rynku wtórnego.

Rynek wtórny to również bogaty wybór, lecz należy liczyć się z remontem, by nie tylko odświeżyć mieszkanie, ale również dostosować je do potrzeb mieszkańców.

Zależy Ci zatem na nowym mieszkaniu, które spełni Twoje oczekiwania? Mieszkania Oława to dobre rozwiązanie, by kupić zupełnie nowe mieszkanie w atrakcyjnej cenie. To przemyślana i dobrze zaprojektowana inwestycja, która spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy