Artykuł sponsorowany

Meble lustrzane jako element aranżacji wnętrz

Meble lustrzane jako element aranżacji wnętrz
Meble lustrzane są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim posiadają wyjątkowe walory estetyczne. Odpowiednio dobrane do wnętrza potrafią podkreślić jego styl, a także nadać mu elegancji i podnieść jego prestiż. Uniwersalny charakter lustrzanych mebli sprawia, że idealnie sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu, niezależnie od zastosowanej w nim stylistyki.

 Wnętrze w stylu glamour

Meble lustrzane, takie jak komody, szafki czy stoliki idealnie sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu. Dzięki ich wykorzystaniu, wszelkie pomieszczenia zostają optycznie powiększone i rozjaśnione - szczególnie, jeśli meble zostaną umiejscowione w bliskim sąsiedztwie lamp lub naprzeciwko okna – odbijające się w nich promienie słoneczne nie tylko rozświetlą pokój, ale także podkreślą ich walory estetyczne. Funkcja ta ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których zostanie stworzona iluzja powiększonego metrażu. Bardzo istotną cechą lustrzanych mebli jest fakt, iż doskonale wpasowują się w panującą we wnętrzu stylistykę i stają się integralną częścią danego pomieszczenia. Pozwala to na zastosowanie ich zarówno we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych, jak i glamour, eleganckich, tradycyjnych, czy też w stylu industrialnego loftu. Ze względu na swoje niewątpliwe walory dekoracyjne, z powodzeniem mogą stać się elementem dominującym w danej przestrzeni, stanowiącym główną ozdobę. Przykład może stanowić stolik Dekor o modernistycznym wyglądzie, czy też konsola Marzano utrzymana w klasycznej stylistyce. Oba meble dostępne są w firmie M.A.K DEKOR.

Funkcjonalność i uniwersalność

Innym sposobem na wykorzystanie lustrzanych mebli może być wyeksponowanie za ich pomocą istotnych elementów w pomieszczeniu. Ustawienie ich na przykład naprzeciwko obrazu, pomoże zaakcentować jego znaczenie we wnętrzu. Lustrzane meble doskonale komponują się ze wszystkimi wzorami i barwami. Ich uniwersalna estetyka sprawdza się zarówno w towarzystwie chłodnych kolorów, takich jak biel i szarość, jak również w przypadku delikatnych pasteli, a nawet zdecydowanych i mocnych barw, do których należy na przykład intensywna czerwień lub zieleń. Interesującym połączeniem jest zestawienie lustrzanych mebli ze złotymi albo srebrnymi dodatkami, co może stanowić bardzo oryginalną aranżację. W jakich miejscach warto zastosować lustrzane meble? Z pewnością najczęściej wykorzystywane są w salonie, gdzie przyciągają uwagę gości, jednak to także idealny element do aranżacji właściwie każdego pomieszczenia: sypialni, łazienki, biura, przedpokoju a nawet kuchni.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy