Materiał Partnera

Marmur. Zachwycający materiał o szerokim zastosowaniu

Marmur. Zachwycający materiał o szerokim zastosowaniu

Marmur to ponadczasowe piękno. Ten szlachetny materiał od wieków inspirował największych artystów. Obecnie jego zachwycającym pięknem możemy cieszyć się na co dzień. Marmur jest jednym z najbardziej pożądanych elementów wyposażenia wnętrz. Wykorzystuje się go do wykańczania kuchni oraz łazienek, ale także do wykonywania rozmaitych dekoracji oraz dodatków. Sprawdź, jak jeszcze można wykorzystać ten szlachetny materiał.

Dlaczego marmur jest tak popularny?

Marmur to materiał, którego zalety doceniano już w starożytnej Grecji. Wykorzystywano go do celów budowlanych, zdobień, dekoracji oraz nieśmiertelnych rzeźb. I choć od czasów starożytności minęło już wiele lat, to jednak wciąż uważa się, że marmur to jeden z najszlachetniejszych surowców na świecie.

Do jego najważniejszych zalet należy trwałość oraz odporność na upływ czasu. Odpowiednia pielęgnacja pozwala zachować mu nienaganny wygląd przez długie lata. Niezaprzeczalną zaletą marmuru jest również jego estetyka. Materiał ten jest niezwykle elegancki, szykowny i wytworny. Jego szeroki wybór znaleźć można np. w ofercie Bagomar.

Marmur stwarza bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, przy czym nigdy nie wychodzi z mody. Inwestując w ten materiał mamy pewność, że wnętrza naszych domów i mieszkań zawsze będą prezentowały się stylowo.

Wykorzystanie marmuru

Ze względu na walory estetyczne i użytkowe marmur znajduje bardzo wiele zastosowań. Wykorzystuje się go do tworzenia subtelnych akcesoriów, większych dekoracji, jak i do wyposażenia wnętrz. Marmur sprawdza się na podłogach, ścianach, parapetach czy zabudowach. Wykonuje się z niego także blaty kuchenne oraz stoliki. Choć jest podatny na powstawanie plam i przebarwień, to jednak odpowiednia impregnacja i pielęgnacja pozwala zachować mu nienaganny wygląd.

Marmur może być wykorzystany w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Prezentuje się imponująco w salonach, ale nadaje także wspaniałego charakteru kuchniom i łazienkom. Marmur wykorzystywany jest także powszechnie do wyrobu pomników, kolumn czy rzeźb.

Z czym łączyć marmur we wnętrzach?

Subtelny i uniwersalny wygląd marmuru pozwala wkomponować go niemal w każde wnętrze. Marmur świetnie prezentuje się w klasycznych wnętrzach w otoczeniu jasnych i świeżych barw. Oprócz tego doskonale współgra z elegancką czernią, butelkową zielenią oraz drewnem.

Marmur prezentuje się bardzo dostojnie wraz ze złotymi dodatkami. Aranżacyjnym hitem jest także zestawianie go z mocnymi, geometrycznymi wzorami, zwłaszcza w łazienkach. Materiał ten nabiera niepowtarzalnego wyrazu w połączeniu z mocnymi i wyrazistymi barwami.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy