Artykuł sponsorowany

Marki narzędzi a ich stosunek ceny do jakości

Marki narzędzi a ich stosunek ceny do jakości
Kiedy planujemy zakup sprzętu do domu, ogrodu, firmy budowlanej, czy warsztatu samochodowego, często zastanawiamy się, czy warto inwestować w narzędzia znanych marek, czy może wybrać tańsze rozwiązania. Czy opłaca się kupować narzędzia szeroko reklamowanych producentów, szukać tańszych zamienników na własną rękę, a może poprosić o pomoc fachowców? Jak wygląda stosunek ceny do jakości? - Spróbujmy to przeanalizować.

Nie zawsze droższe oznacza lepsze – narzędzia proste

Praktycznie w każdej branży mamy do czynienia z popularnymi producentami, których nazwę znają wszyscy – od branży spożywczej, przez odzieżową i kosmetyczną, po narzędzia. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że produkty spożywcze znanych marek bywają droższe i jednocześnie niestety gorsze od jedzenia produkowanego na niewielką skalę, ubrania z tzw. sieciówek tworzone są z niekoniecznie wysokiej jakości materiałów, a drogie perfumy mogą wietrzeć tak samo szybko, jak te za kilkadziesiąt złotych. Z prostymi narzędziami, jak na przykład zestawy kluczy do warsztatu samochodowego, bywa podobnie. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Moto-Dakar z Rzeszowa, narzędzia mało znanych producentów w przystępnych cenach mogą być zdecydowanie lepsze. Przykład – zestawy kluczy płasko-oczkowych z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej, które mają dożywotnią gwarancję producenta. Przy wyborze narzędzi istotne jest ich przeznaczenie. Jeśli potrzebujemy przykładowych kluczy, by raz na kilka miesięcy użyć ich w domu, nie warto przepłacać. Jeśli natomiast narzędzia potrzebne są nam do pracy na co dzień, nie mówimy tu o przepłacaniu przy zakupie, a o inwestowaniu w porządny warsztat.

Elektronarzędzia i zaawansowane narzędzia dla fachowców

Z elektronarzędziami i zaawansowanymi narzędziami dla fachowców jest podobnie jak z tymi prostymi. Podobnie, bo nie do końca tak samo. Jeśli osoba, która lubi na co dzień majsterkowanie, planuje zakup przykładowej szlifierki kątowej, nie powinna wybierać taniego narzędzia z promocji w wielobranżowym dyskoncie, ponieważ jest to rozwiązanie niepewne. Warto zapłacić więcej za szlifierkę znanej, sprawdzonej marki, niż po miesiącu przekonać się, że coś się zepsuło, a naprawa zupełnie się nie opłaca. Zaawansowane narzędzia dla fachowców, takie jak zaawansowane narzędzia do warsztatów samochodowych, to sprzęty marek niszowych. Trudno więc mówić o stosunku ceny do jakości w kontekście marki firmy. Osoby, które nie są związane z branżą, prawdopodobnie nigdy o nich nie słyszały. Sklepy zajmujące się dystrybucją takich narzędzi znają dobrze producentów i swoim klientom oferują wyłącznie sprawdzone rozwiązania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy