Materiał Partnera

Malowanie mieszkania krok po kroku

Malowanie mieszkania krok po kroku
Raz na kilka lub kilkanaście lat musimy odświeżyć mieszkanie. Nie tylko w celach inwestycyjnych, kiedy zamierzamy je wynająć. Również dla siebie, aby mieszkało nam się lepiej. Jedną z czynnością, które powinniśmy wykonać, jest bez wątpienia malowanie. Sprawdźmy, jak pomalować mieszkanie krok po kroku! Możemy też wynająć profesjonalną ekipę i nie martwić się, że coś pójdzie na tak. Które rozwiązanie wybierzesz?

Czego potrzebujemy do malowania mieszkania?

Nie zaczniemy malowania mieszkania bez zgromadzenia niezbędnych narzędzi. Sama farba nie wystarczy! Powinniśmy się zaopatrzyć w:
  • folię i taśmę malarską, aby zabezpieczyć meble i powierzchnie, które nie będą malowane. Nie każdy ma możliwość wyniesienia wszystkiego z pokoju,
  • różnej szerokości pędzle i wałki. Szerokie służą do malowania większych powierzchni, ale tylko z pomocą wąskich pomalujemy okolice wokół okien i drzwi czy trudno dostępne miejsca,
  • teleskop, bardzo pomocy przy malowaniu sufitu,
  • wiaderko z kratką, które służy do odsączania nadmiaru farby.

Jak pomalować mieszkanie?

Malowanie najlepiej jest zaplanować na wiosnę, lato lub wczesną jesień – kiedy panuje temperatura od 18 do 21 stopni Celsjusza. Mieszkanie szybciej schnie, a remont się nie przeciąga w nieskończoność. Od czego zacząć?
  1. Przygotuj pokój do malowania, osłaniając meble i podłogę folią malarską. Powinniśmy też zdjąć firanki i zasłonki oraz ściągnąć oprawki z gniazdek i przełączników. Niech nic nie utrudnia malowania!
  2. Przygotuj ściany do malowania. Usuń ubytki i pęknięcia, a jeśli ściana była już kilkakrotnie malowana – usuń stare warstwy, używając papieru ściernego. Tylko gładka powierzchnia zapewnia dobrą przyczepność.
  3. Pomaluj sufit. Zaczynając od niego, nie będziesz martwić się ewentualnymi kroplami farby, które mogą spaść na ścianę.
  4. Pomaluj ściany, dbając o estetykę pracy. Przed tym jednak zastanów się nad kolorem farby i jej rodzajem. Inną farbą maluje się łazienkę, inną – salon. Do intensywnie eksploatowanych wnętrz warto wykorzystać farbę ceramiczną, która jest odporna na ścieranie. Nie masz do tego głowy? Możesz wynająć ekipę remontową!

Profesjonalna ekipa do malowania mieszkania

Nie każdy musi mieć czas lub ochotę na malowanie mieszkania. Nie musimy tego robić samodzielnie. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, takiej jak firma No Problem. Gwarantuje wysokiej jakości usługi i wywiązuje się z ustalonych terminów. Pomaga nie tylko w malowaniu, ale oferuje także szereg innych prac i napraw z zakresu hydrauliki, elektryki, ślusarki czy stolarki. Profesjonalni fachowcy są na wyciągnięcie ręki!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy