Artykuł sponsorowany

Leasing nowego samochodu

Leasing nowego samochodu
Zakup nowego samochodu za gotówkę to w dzisiejszych czasach rzadkość. Nawet silni przedsiębiorcy nie decydują się na taką inwestycję, ponieważ istnieją bardziej opłacalne formy finansowania nowego auta w firmowej flocie. Mamy tu na myśli leasingowanie samochodu.  Dowiedz się, na czym dokładnie polega leasing nowego auta i kiedy warto z niego skorzystać. Bez względu na to, w jakiej branży działa twoje przedsiębiorstwo, najprawdopodobniej potrzebujesz co najmniej jednego auta. Nie oznacza to jednak, że dla zaspokojenia potrzeb firmy będziesz zmuszony do wzięcia kredytu lub kupna używanego pojazdu poniżej twoich oczekiwań. Wygodnym i bezpiecznym sposobem finansowania nowego samochodu jest leasing.

Na czym polega leasing samochodu?

Mówiąc w wielkim skrócie, leasing nowego samochodu polega na wypożyczeniu pojazdu od leasingodawcy, który jest jego formalnym właścicielem. Leasingobiorca, czyli osoba która praktycznie dysponuje samochodem, wypożycza auto na podstawie umowy leasingowej, zawierającej dokładne warunki takiej współpracy. Zawarcie umowy leasingowej jest – w porównaniu z kredytem na samochód – procedurą zdecydowanie łatwiejszą. Wystarczy, że przedsiębiorca będzie miał udokumentowaną kilkumiesięczną obecnością na rynku. Niektórzy leasingodawcy wymagają sporego wkładu własnego, jednak doradcy z GO-Leasing są w stanie znaleźć dla ciebie ofertę bez wpłaty początkowej. Olbrzymią zaletą korzystania z leasingowego samochodu jest też możliwość wciągnięcia spłacanych rat w koszty firmy w sprawozdaniu finansowym. Oznacza to, że raty leasingowe będą wliczały się w koszt uzyskania przychodu, dzięki czemu twoja firma zapłaci niższy podatek.

Warunki umowy leasingowej

Podpisując umowę leasingową dokładnie zapoznaj się z jej warunkami. Oferty poszczególnych banków znacznie się od siebie różnią, zarówno wysokością wymaganej wpłaty początkowej, jak i maksymalną wartością leasingowanego auta, czy okresem trwania umowy (ilość rat leasingowych). Ważnym elementem umowy leasingowej są warunki spłaty. Niektóre banki dopuszczają możliwość negocjacji warunków, a także spłatę w ratach sezonowych lub dygresywnych. Koniecznie zapoznaj się też z możliwościami w zakresie ubezpieczenia samochodu – upewnij się, jakie konsekwencje poniesiesz w razie wypadku lub kradzieży pojazdu. W leasing można wziąć auto osobowe lub dostawcze, zarówno nowe, jak i używane, przy czym zdecydowanie łatwiejszy i tańszy okazuje się leasing nowego samochodu. Zwłaszcza, jeśli planujesz intensywnie eksploatować pojazd, a po zakończeniu umowy leasingu wykupić go, zdecyduj się na model z salonu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy