Materiał Partnera

Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu – gdzie się sprawdzą?

Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu – gdzie się sprawdzą?
Czujnik ruchu zamontowany w lampie – sufitowej lub bocznej – to ogromne udogodnienie. Nie zawsze włącznik światła jest pod ręką, czasem w ogóle nie jest dla nas dostępny, a czasem po prostu mamy zajęte ręce. Lampy z czujnikiem ruchu sprawdzają się w wielu różnych miejscach, nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz domu. Gdzie warto zamontować lampę z czujnikiem ruchu?

Lampa zewnętrzna sufitowa z czujnikiem ruchu – nie tylko nad drzwi

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu to niezwykle popularny element oświetlenia montowany w wielu miejscach wokół domu – nad wejściowymi drzwiami, na zadaszonym tarasie czy balkonie. Z jednej strony to funkcjonalny wybór, który umożliwia wygodne korzystanie z przestrzeni wokół domu po zmierzchu. Dodatkowo lampy zewnętrznez czujnikiem ruchu to dodatkowy sposób zabezpieczenia domu przed włamaniem. Każdy ruch zostanie natychmiast wykryty, a zapalone światło poinformuje nas o tym, że ktoś znajduje się na zewnątrz. Wśród modeli znajdziemy także lampy sufitowe z czujnikiem ruchu i zmierzchu, które automatycznie oświetlą przestrzeń po zachodzie słońca. To idealne rozwiązanie zwłaszcza na taras, gdzie mimo wieczornej pory, będziemy mogli cieszyć się z przytulnej atmosfery bez konieczności wstawania. –  Wybierając oświetlenie zewnętrzne, z czujnikiem ruchu lub bez, należy pamiętać o wpływie warunków atmosferycznych na lampy. Dlatego podczas zakupu warto kierować się przede wszystkim jakością produktu– dodaje ekspert sklepu  Lampy.pl.

Lampy z czujnikiem ruchu wewnętrzne – nie tylko przedpokój i klatka schodowa

Ale lampy z czujnikiem ruchu to nie tylko rozwiązanie przed dom czy do ogrodu. Jeśli planujemy urządzenie inteligentnego domu, który na każdym kroku ułatwiać nam będzie codzienne funkcjonowanie, warto rozejrzeć się za  lampami sufitowymi z czujnikiem ruchu stosowanymi wewnątrz pomieszczeń. Gdzie możemy umieścić takie lampy? Do głowy natychmiast przychodzą przedpokój i klatka schodowa. Wchodząc do domu, często z rękoma pełnymi zakupów, automatycznie zapalające się światło znacznie ułatwia korzystanie z tych pomieszczeń. Lampy klatkowe z czujnikiem ruchu pozwolą nam także na bezpieczne korzystanie ze schodów po zmroku. Właśnie, schody. To kolejne miejsce, które znacznie zyska na zamontowaniu tam lamp z czujnikiem ruchu. Bez znaczenia, czy są to schody na piętro, czy też do garażu lub piwnicy. Bo nawet jeśli doskonale znamy drogę, rozkład miejsca czy też liczbę stopni, to nigdy nie wiemy, czy nasza pociecha nie zostawiła gdzieś swojej zabawki czy innego przedmiotu. –  Lampy z czujnikiem ruchu to także dobry pomysł, jeśli chodzi o salon, pokój dzienny oraz oczywiście korytarz. Jeżeli notorycznie zapominamy o zgaszeniu wszystkich świateł albo chcemy ułatwić sobie i bliskim nocne wędrówki do kuchni czy łazienki, to warto zainwestować w lampy wiszące z czujnikiem ruchu– dodaje ekspert sklepu Lampy.pl.

Lampy sufitowe LED z czujnikiem ruchu – sposób na oszczędność

Jeśli martwimy się, że nieustanne zapalanie światła może doprowadzić do szybszego zużycia żarówki, a w związku z tym do wyższych rachunków za prąd, wybierzmy  lampy sufitowe z czujnikiem ruchu LED. Żarówki LED znane są ze swojej długowieczności, łaskawej zarówno dla naszych finansów, jak i środowiska naturalnego. Lampa wisząca z czujnikiem ruchu sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu – czy to w przedpokoju, korytarzu, na schodach czy w garażu i piwnicy. Automatycznie zapalające się światło ułatwi nasze życie i uchroni nas przed nieszczęśliwymi potknięciami nawet w najciemniejszą noc.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy