Artykuł sponsorowany

Lampiony jako oryginalny pomysł na oświetlenie ogrodu

Lampiony jako oryginalny pomysł na oświetlenie ogrodu

Ogród to idealne miejsce do spędzania czasu wiosną i latem, a nawet wczesną jesienią. Długie, ciepłe wieczory zachęcają do przebywania na zewnątrz, dlatego doskonałym elementem dekoracyjnym do ogrodów i na tarasy są lampiony i latarnie, które tworzą niepowtarzalny, romantyczny klimat. Dlaczego lampiony mogą stanowić alternatywę dla klasycznego oświetlenia ogrodów?

Oświetlenie w ogrodzie: lampiony i latarnie

Różne źródła oświetlenia stanowią nieodłączny element wakacyjnych, letnich wieczorów spędzanych na zewnątrz. Bardzo modne są sznury żarówek, które oświetlają każdy ogródek restauracyjny, balkon czy przydomowe tarasy. Nie można odmówić im uroku, jednak już kilka sezonów temu stały się symbolem wakacyjnego relaksu. Chociaż ich zaletą jest uniwersalność, to dla osób poszukujących oryginalnych rozwiązań się nie sprawdzą. W jaki sposób wyróżnić swój ogród dzięki oświetleniu? Postaw na lampiony!

Lampiony występują w wielu formach i wzorach, dlatego stanowią doskonałą propozycję dla każdego, ponieważ z pewnością uda się dopasować odpowiedni rodzaj do stylu aranżacji ogrodu. Pięknie wyglądają lampiony w postaci dużych latarni, które można postawić bezpośrednio na ziemi, często też wyposażone są w nóżki. Taki rodzaj doskonale sprawdzi się na tarasach lub do oświetlania ogrodowej ścieżki. Mniejsze formy można zawiesić na drzewach, ustawić pomiędzy kwietnymi klombami lub na stolikach.

Tradycyjnie lampiony rozświetlane są świecami, które umieszcza się wewnątrz przedmiotu. Pomimo tego, że ich budowa pozwala na bezpieczne rozpalanie ognia, należy bezwzględnie używać go pod nadzorem. Alternatywą dla świec mogą być sznury lampek zasilanych na baterie, które zwinięte w kłębek i umieszczone wewnątrz lampionu będą źródłem efektownego oświetlenia.

Lampiony jako element dekoracyjny

Ogrody można urządzać na wiele różnych sposobów, jednak bez względu na wybraną stylistykę nie ma konieczności rezygnowania z możliwości oświetlania przestrzeni przez lampiony. Szeroki wybór materiałów, z jakich są wykonane, znacznie ułatwia kupno odpowiedniego przedmiotu.

Klienci coraz częściej szukają oryginalnych rozwiązań dla swoich ogrodów – mówi dekoratorka ze sklepu Projekt Decor, który w swoim asortymencie oferuje lampiony i wiele innych artykułów do dekoracji ogrodów – Asortyment dla naszego sklepu dobieramy zgodnie z panującymi trendami. Oferujemy lampiony drewniane, naturalne, które sprawdzą się w aranżacjach w stylu boho i rustykalnym. Dla nowoczesnych przestrzeni proponujemy lampiony wykonane ze szkła i metalu, a dla fanów kolorów i eklektyzmu mamy latarnie ze szkła barwionego.

Wybierając oświetlenie do ogrodu, warto przemyśleć również jego rozkład na całej przestrzeni. Lampiony, zwłaszcza te duże, mogą być ustawiane pojedynczo, a w połączeniu z innymi rozmiarami mogą tworzyć efektowne kompozycje.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy