Materiał Partnera

Kwalifikacje - bez nich ani rusz!

Kwalifikacje - bez nich ani rusz!
Kwalifikacje to niezbędny element charakteryzujący rzetelnego i solidnego pracownika. Dynamiczne zmiany w praktycznie każdej branży wymagają nieustannego rozwoju oraz poszerzania swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej. W tym celu wiele firm organizuje szkolenia i kursy. Nie inaczej jest w branży budowlanej, gdzie doświadczony operator jest na wagę złota. Operatorzy maszyn budowlanych, takich jak podesty ruchome czy ładowarki teleskopowe, powinni posiadać szerokie spektrum wiedzy dotyczącej używania tych maszyn. Niezbędnymi aspektami w branży budowlanej są:
  • znajomość obowiązujących przepisów BHP
  • teoria dotycząca bezpieczeństwa podczas pracy na wyżej wspomnianych maszynach
  • obowiązujący zbiór wymagań Urzędu Dozoru Technicznego
  • wiedza praktyczna z obsługi maszyn na placu manewrowym
Powyższe wymagania spełniają jedynie kompleksowe szkolenia, takie jak te prowadzone przez firmę Riwal Poland - https://www.riwal.com/poland/pl-pl/szkolenia. Kursy dla operatorów podestów ruchomych to szkolenia z kategorii 1P. Zdobyte umiejętności praktyczne i wiedza teoretyczna weryfikowane są poprzez wewnętrzny test, a następnie egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Pozytywny wynik umożliwia kierowanie podestami ruchomymi z kategorii 1P, czyli:
  • podestami nożycowymi, teleskopowymi oraz przegubowymi – kategoria maszyn wolnobieżnych
  • podestami montowanymi na przyczepach – kategoria maszyn przewoźnych
  • podnośnikami montowanymi na autach – grupa maszyn samojezdnych
Warto również wspomnieć, ze istnieje możliwość zorganizowania powyższych szkoleń w miejscu wyznaczonym przez klienta. Dodatkowo Riwal Poland prowadzi pierwsze w Polsce kursy IPAF (International Powered Access Federation), które otwierają możliwość pracy w wielu krajach ze względu na globalny charakter uprawnień PAL. Można je odbyć w każdy wtorek w Centrum Szkoleniowym IPAF w Łodzi przy ulicy Rokicińskiej 156A. Certyfikat ten należy odnawiać co 5 lat. Jeśli zależy nam na wyszkolonej kadrze, będącej połączeniem doświadczenia i efektywności, to nauka od najlepszych jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Wypadkowymi świadomego wyboru szkoleń będą sukcesy naszych inwestycji i bezpieczeństwo pracowników.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy