Materiał Partnera

Kupiłeś działkę pod miastem? Zobacz, czy przyda Ci się monitoring budynków

Kupiłeś działkę pod miastem? Zobacz, czy przyda Ci się monitoring budynków
Kto z nas nie marzy o chwili spokoju spędzonej poza miastem? Odpowiedź jest prosta: ci, którzy mają już działkę na terenach podmiejskich. Bez względu na to, czy kupiłeś ją tylko w celach rekreacyjnych, czy z myślą o budowie domu – na pewno znajdują się na niej cenne dla Ciebie rzeczy. A złodziej nie śpi i może zawitać na Twój teren w każdej chwili… To wcale nie ostrzeżenie na wyrost. Kradzieże z włamaniem to jedne z najczęściej powtarzających się w Polsce przestępstw. Gdzie się zdarzają? Przede wszystkim tam, gdzie nie ma właściwej ochrony. Odludny teren z dala od miasta, niewielu (lub brak) sąsiadów dookoła, cisza, spokój… przypomina Ci to coś? Tak, tak – Twoja działka, jeśli choć w połowie odpowiada temu opisowi, jest narażona na poważne niebezpieczeństwo. Utrata drogiego sprzętu, czy nawet dewastacja (uszkodzone drzwi, furtka czy wybite okna) mogą Cię słono kosztować. Czy to oznacza, że powinieneś zatrudnić pracownika ochrony, który będzie dzielnie bronił Twojego mienia przez 24 godziny na dobę? Bynajmniej! Są tańsze i… bardziej efektywne sposoby na walkę ze złodziejami. Chodzi oczywiście o profesjonalny monitoring budynków.

Monitoring budynków, czyli co?

Monitorowanie budynków polega oczywiście na montażu kamer na terenie nieruchomości i rejestrowaniu obrazu przez cały czas. Ale jeśli myślisz, że taki system to tylko zabezpieczenie, które pozwoli odtworzyć obraz z kamery, gdy już dojdzie do włamania, a policja będzie się zastanawiała, kogo widać na rozmazanych obrazkach słabej jakości… jesteś z nowoczesną technologią na bakier. Dzisiaj usługi związane z monitoringiem iCCTV oferowane przez najlepsze firmy z branży security, na przykład Konsalnet, oznaczają zupełnie nową jakość, a co za tym idzie – większe bezpieczeństwo. Obecnie, monitoring efektywnie zastąpi fizycznego pracownika ochrony i stanie się zabezpieczeniem nie tylko na wypadek włamania.

Poznaj wideo obchód i wideo weryfikację

Jak monitoring może pomóc na Twojej działce? To bardzo proste. Eksperci zamontują kamery w newralgicznych miejscach – tak, by obejmowały cały teren działki, nie tylko wejście i okolice domu bądź altany. Jeśli zajdzie taka potrzeba, a Ty zechcesz rozszerzyć system zabezpieczeń, pojawią się również np. czujniki ruchu czy też czujniki dymu. Koszt jest atrakcyjny – zwłaszcza gdy pamiętasz, że to inwestycja na lata, która przynosi duże korzyści. Cena, jaką przyjdzie zapłacić za włamanie jest wyższa. Nowoczesny monitoring budynków:
  • łączy funkcję rejestrowania obrazu z regularnym monitorowaniem tego, co dzieje się na terenie obiektu – pracownicy ochrony w odpowiednich odstępach czasu będą sprawdzać obraz z kamer, a w razie nieprawidłowości, natychmiast zareagują, powiadamiając odpowiednie służby i wysyłając patrol,
  • pozwala na reakcję na zagrożenie – jeśli czujnik dymu wykryje np. pożar na działce, czy też uruchomi się czujnik ruchu – następuje natychmiastowa wideo weryfikacja, a jeśli rzeczywiście występuje zagrożenia – Operatorzy Stacji Monitorowania Alarmów podejmują odpowiednie działania.
Jak widać, nie musisz przebywać na działce, byś miał pewność, że nie dzieje się tam nic złego. Z nowoczesnym monitoringiem możesz spać spokojnie. Gdy bowiem dojdzie do niepożądanego zdarzenia, eksperci podejmą działania i natychmiast poinformują Cię o sytuacji. Czy warto więc w takie rozwiązanie zainwestować? Oceń sam i skonsultuj się z ekspertami z branży, by poznać szczegóły.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy