Artykuł sponsorowany

Kucie wewnątrz obiektów - czym wykonywać?

Kucie wewnątrz obiektów - czym wykonywać?
Bardzo popularne obecnie jest urządzanie mieszkań czy przestrzeni biurowych, usługowych w starych budynkach. Kamienice, stare lokale, fabryki czy podupadające dworki przeżywają swój renesans. Jednak inwestycja taka wiąże się z solidnym remontem, a jego nieodłączną częścią będzie skucie starych tynków, posadzek czy betonu. Jak się za to najlepiej zabrać?

Ręcznie

Kiedyś wszystkie roboty wewnątrz budynków były wykonywane za pomocą siły mięśni pracowników budowlanych. Narzędziem pracy był młot i bardzo często przecinak. Obecnie ręcznego kucia używa się bardzo rzadko. Stosuje się je sporadycznie tam, gdzie nie można zastosować urządzeń mechanicznych lub gdy wymagana jest ogromna precyzja w działaniu. Jednak tylko na niewielkich płaszczyznach i przy drobnych detalach.

Młoto-wiertarki 

Do kucia na małych powierzchniach wykorzystuje się młoto-wiertarki  o różnej wielkości i mocy. Im bardziej poręczny sprzęt i większa jego moc, tym lżejsza praca. Stosuje się je do skuwania tynków, płytek, robienia niewielkich otworów w ściankach czy posadzkach lub tam, gdzie potrzebne jest odzyskany materiał w całości np. cegły w starych budynkach do ponownego wykorzystania.

Młoty mechaniczne zasilane prądem lub powietrzem

Większe powierzchnie, na których nie jest możliwe zastosowanie cięższego sprzętu, skuwane są przy pomocy młotów mechanicznych zasilanych prądem lub powietrzem. Lżejsze młoty to te zasilane prądem, większą moc mają najczęściej młoty pneumatyczne zasilane powietrzem. Wymagają one bezpośredniej obsługi człowieka i bezpośredniego kontaktu z wibrującym urządzeniem. Praca taka nie należy do lekkich i jest bardzo wyczerpująca.

Technika diamentowa

Pewnego rodzaju nowością na rynku są prace przy zastosowaniu techniki diamentowej. Znaleźliśmy firmę K.B.S. DIAMENT-SERWIS specjalizującą się w cięciu betonu, żelbetu, asfaltu, wierceniu w betonie, asfalcie i skałach czy frezowaniu posadzek i nawierzchni z betonu, asfaltu, żelbetonu. Technika diamentowego cięcia pozwala na precyzyjne i gładkie wykonywanie nacięć oraz  szlifowania betonu. Poza tym można nią  ciąć fundamentykonstrukcje betonowe, różnego rodzaju nawierzchnieposadzkistropy i  ściany, dokonywać kucia starych tynków. Precyzyjną  techniką diamentową można też wiercić otwory. Zastosowanie maszyn i narzędzi, posługujących się łańcuchami diamentowymi, przyspieszy znacząco prace i roboty wyburzeniowe oraz rozbiórkowe, w tym  kruszenie betonu i żelbetu. Można nimi też nacinać beton lub  naprawiać nawierzchnię betonową.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy