Materiał Partnera

Konserwacja auta na zimę - o czym warto pamiętać?

Konserwacja auta na zimę - o czym warto pamiętać?
Zima jest bardzo trudnym okresem dla samochodów. Wszechobecne błoto, sól i piach zwiększają ryzyko pojawienia się rdzy. Dlatego tak ważne jest, aby przed nastaniem niesprzyjających warunków właściwie zabezpieczyć samochód. Na czym polega konserwacja auta na zimę? Czy możemy samodzielnie zadbać o kompleksową ochronę antykorozyjną? Na rynku dostępne są specjalne preparaty, które nam w tym pomogą.

Konserwacja auta na zimę – jak chronić samochód przed rdzą?

Przede wszystkim nie możemy bezgranicznie ufać producentom samochodów. Dają wieloletnią gwarancję na perforację lakieru oraz podwozia, a stal zawsze będzie rdzewieć! Dlatego właśnie konieczna jest konserwacja auta na zimę. Aby skutecznie ochronić samochód przed korozją, musimy odciąć dostęp tlenu do blacharki, ponieważ to on właśnie sprzyja powstawaniu rdzy. Nie wszystkie miejsca są w 100% pokryte lakierem, z tego względu konieczne są dobre preparaty penetrujące. Dostają się we wszystkie szczeliny i mikropęknięcia, wypierając z nich wodę i dobrze zabezpieczając auto. Przed ich użyciem konieczna jest kompleksowa pielęgnacja samochodu. Musimy dokładnie umyć auto szamponem do samochodów albo myjką ciśnieniową. Najlepiej zdemontować wszystkie osłony, nadkola oraz inne części, pod którymi również gromadzą się zanieczyszczenia. Bądźmy skrupulatni! Tylko starannie przygotowana powierzchnia zagwarantuje naprawdę długotrwały efekt.

Nie zapomnij o podwoziu!

Pamiętajmy o podwoziu. Ziemia, olej i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia również skutecznie wymyje myjka ciśnieniowa. Dopiero po dokładnym wyczyszczeniu podwozia, będziemy mogli ocenić jego stan i wykryć ogniska rdzy. Zanim zastosujemy specjalne preparaty, musimy poczekać, aż podwozie dobrze wyschnie. Profesjonalna ochrona antykorozyjna – jaki preparat wybrać? Do zabezpieczenia auta przed korozją należy wybrać profesjonalne preparaty antykorozyjne. Szczególne polecane są środki RUST STOP:
  • RUST STOP A – zabezpiecza przed korozją wnętrze samochodu. Rzadka konsystencja pozwala mu dotrzeć do wszystkich szczelin, zamków i zakamarków pojazdu,
  • RUST STOP B – skutecznie zabezpiecza podwozie. Ma gęstą konsystencję i występuje w dwóch kolorach: czarnym oraz bursztynowym.
Najlepiej jest zastosować dwie wersje preparatu, uzyskując skuteczną ochronę dla wszystkich elementów samochodu. W tym celu powinniśmy nałożyć środek RUST STOP na: dolną krawędź samochodu, progi, krawędzie klapy bagażnika, komorę silnika, zamki, wszelkie elementy ruchome, krawędzie wewnętrzne nadkoli oraz oczywiście na powierzchnię podwozia. Preparaty RUST STOP pozwalają na samodzielne zabezpieczenie auta przed korozją, jednak możemy to również zrobić w warsztacie. Warsztaty współpracujące z firmą RUST CHECK Poland gwarantują utrzymanie nadwozia i podwozia w doskonałym stanie, bez względu na warunki drogowe i klimatyczne. Są w stanie powstrzymać istniejące już ogniska rdzy, aby nie doprowadzić do dalszego rdzewienia karoserii.

Korozja samochodu może być niebezpieczna!

Korozja samochodu może być bardzo niebezpieczna. O ile rdza powierzchniowa stanowi w głównej mierze defekt kosmetyczny, o tyle większe ogniska rdzy, dostające się do układu jezdnego lub przewodów hamulcowych, są już bardzo niebezpieczne. Zardzewiała karoseria jest też bardziej podatna na wgniecenia i złamania, co stanowi duże zagrożenie dla kierowcy i podróżujących z nim pasażerów. Dlatego konserwacja auta na zimę jest niezbędna!

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy