Artykuł sponsorowany

Kołdry ekskluzywne. Po czym je rozpoznać?

Kołdry ekskluzywne. Po czym je rozpoznać?

Kołdra ekskluzywna to produkt, który wyróżnia się licznymi zaletami cennymi dla użytkowników, wysoką jakością wykonania i trwałością, a także jest produkowana w sposób wywierający jak najmniejszy, negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wybierając kołdrę, warto zwrócić uwagę, na to, czy producent otrzymał wyróżnienia, takie jak Europejski Certyfikat Jakości przyznawany m.in. firmom korzystającym z odnawialnych źródeł energii.

Jakie wypełnienie mają ekskluzywne kołdry?

Do ekskluzywnych kołder zalicza się produkty mające wsad składający się przynajmniej w 90% z puchu gęsiego, a w mniejszej części z pierza. Jest on uznawany za najwyższej jakości rodzaj wypełnienia. Do głównych zalet puchu zalicza się naturalność, która zapewnia przewiewność, a także miękkość gwarantująca komfortowy sen. Tego typu produkty są również bardzo trwałe i przy odpowiedniej konserwacji mogą być stosowane przez długie lata. Za najlepsze poszycie uznaje się te uszyte z bawełny.

Jak powstają najwyższej jakości kołdry?

Wsady do najwyższej jakości kołder ekskluzywnych zostały poddane wielokrotnemu procesowi oczyszczania i prania. Dzięki temu, umieszczony w kołdrze puch jest pozbawiony jakichkolwiek zanieczyszczeń. Duże znaczenie ma też proces oddzielania pierza od puchu, dlatego, aby mieć pewność, że wypełnienie rzeczywiście składa się w większości z puchu, warto zdecydować się na zakup u polecanego producenta. Tego typu firmy stosują technikę sprężonego powietrza, która polega na oddzieleniu surowca przez wykorzystanie różnicy w jego ciężarze. Ostatnim etapem jest selekcja puchu, dzięki czemu do kołdry trafiają jedynie najlepsze, miękkie i czyste jego fragmenty.

Jakie są dobre jakościowo kołdry dla alergików?

Do najpopularniejszych, wysokiej jakości kołder przyjaznych alergikom zalicza się produkty z bambusa. Wegańskie, ekologiczne i eleganckie kołdry z włókna bambusowego można zakupić np. np. w sklepie internetowym Pen-Pol. Są to produkty charakteryzujące się wysoką jakością wykonania oraz licznymi zaletami, takimi jak właściwości termoizolacyjne, higroskopijne, antystatyczne i antygrzybicze. Produkty te mogą być z powodzeniem używane w sezonie letnim i w zimowym.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy