Materiał Partnera

Kołdry antyalergiczne - rozwiązanie problemu alergików

Kołdry antyalergiczne - rozwiązanie problemu alergików

Kołdry antyalergiczne są stosowane przez wiele osób – nie tylko tych, którzy cierpią z powodu alergii. Kołdry te są zaprojektowane w sposób mający zagwarantować ich świeżość przez długi okres czasu. Przeciwdziałają rozwijaniu się kolonii bakterii lub grzybów, a także innych drobnoustrojów mogących zakłócić przyjemny sen. Poniżej podpowiadamy – jak wybrać kołdrę antyalergiczną, jakie jej rodzaje znajdziesz w sklepach oraz w czym tkwią ich atuty.

Dolegliwości alergików w czasie snu – i jak im przeciwdziałać?

W trakcie snu pościel oraz kołdra mają kontakt z powierzchnią twojej skóry. Mogą w różnoraki sposób na nią oddziaływać, a jeśli jesteś osobą z alergią lub nadwrażliwością np. na roztocza – doprowadzić do powstania nieprzyjemnych reakcji. Najczęstszymi symptomami alergicznymi są: świąd i zaczerwienienie skóry, kaszel, zatkany nos, kichanie, łzawienie i pieczenie oczu. Odczucia te mogą negatywnie wpłynąć na jakość snu, powodować bezsenność, utrudniać zasypianie lub wybudzać w środku nocy.

Jest to o tyle ważne, że sen to czas regeneracji, gdy organizm powinien wypoczywać i odzyskiwać siły. Jeśli w trakcie snu powstają na twojej skórze stany zapalne lub pojawiają się podrażnienia – wówczas cała fizjonomia snu zostaje zaburzona. Wybór kołdry antyalergicznej jest jednym z najlepszych sposobów, by temu przeciwdziałać.

Kołdry na spokojny sen – i jak je odnaleźć?

Podstawowym i najważniejszym kryterium są materiały wykorzystane w produkcji danej kołdry. Zwróć uwagę, czy są to materiały oddychające, które będą przeciwdziałać kumulowaniu się wilgoci. To właśnie nadmiar wilgoci tworzy środowisko sprzyjające powstawaniu grzybów, pleśni i bakterii. Dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza, wilgoć jest aktywnie odprowadzana, a ty budzisz się rano orzeźwiony i rześki.

Wybierając kołdry oraz poduszki warto zwrócić uwagę, czy zarówno ich poszwa jak i wypełnienie przeciwdziałają gromadzeniu się wilgoci. Jakie materiały są pod tym względem najskuteczniejsze? Przede wszystkim – bawełna, mikrofaza, poliester silikonowany. Ten ostatni to materiał idealny do tworzenia antyalergicznych wypełnienień. Jest lekki, sprężysty i przewiewny. Obszycia są najczęściej wykonane z mieszanek materiałów syntetycznych oraz bawełny.

Zaletą wielu kołder antyalergicznych jest wysoka odporność na odkształcenia, które zaburzyłyby ich kluczowe właściwości. Dzięki wykorzystaniu specjalnych włókien poliestrowych kołdra jest przewiewna nawet po wielokrotnym praniu w wysokich temperaturach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy