Kiedy zainwestować w gruntowy wymiennik ciepła?

Gruntowne wymienniki ciepła są instalacjami, których celem jest zwiększenie efektywności i funkcjonalności całego systemu rekuperacji. Korzystają z naturalnego zjawiska zwiększonej stabilności temperatury pod ziemią. Dzięki temu instalacja świetnie sprawdza się przy wstępnym chłodzeniu lub ogrzewaniu powietrza. Kiedy warto rozważyć jej montaż?
Jakie ma zastosowanie gruntowy wymiennik ciepła?
Gruntowy wymiennik ciepła zaleca się stosować w miejscach, gdzie potrzeba dogrzać lub schłodzić powietrze dostarczane do obiektu. W takich sytuacjach zamontowany wymiennik jest niezbędnym elementem uzupełniającym instalację wentylacji mechanicznej. Gruntowe wymienniki ciepła to także przydatne urządzenia w przypadku, gdy inwestor chce wykonać pasywny obiekt lub wysoce energooszczędny. Ponadto wymiennik płytowy typu Provent Geo charakteryzuje się wiecznymi właściwościami grzybo i bakteriobójczymi,które zostały potwierdzone atestem PZH. Z tego też powodu dopuszczone są do stosowania w obiektach służby zdrowia. One też zapewniają najwyższą z wszystkich powietrznych gruntowych wymienników ciepła efektywność w zakresie schładzania powietrza latem, a dogrzewania zimą.
Dlaczego warto montować gruntowy wymiennik ciepła?
Gruntowy wymiennik ciepła jest ekologicznym rozwiązaniem i jednym z odnawialnych źródeł energii. Wykonany w każdym z systemów zabezpiecza urządzenia wentylacji przed napływem zimnego powietrza. Dzięki temu można uniknąć zagrożenia wynikającego z zamarzania nagrzewnic lub z oszronienia wymiennika centrali. Prawidłowo zamontowany wymiennik ciepła wyróżnia się dużą sprawnością wymiany cieplnej i ma wiele zalet. Do najważniejszej można zaliczyć z pewnością ogrzewanie powietrza w sezonie zimowym i chłodzenie go w lecie. Zapewnia również skuteczną cyrkulację bez względu na porę roku. Profesjonalny montaż, konserwację i projektowanie gruntowych wymienników ciepła oferuje m.in. wentylacja z rekuperacją, oraz montażu gruntowych wymienników ciepłą Ventus – specjaliści z tego zakresu z kilkunastoletnim doświadczeniem.
Jakie są zalety montażu gruntowego wymiennika ciepła?
System gruntowego wymiennika ciepła montuje się pod posadzką lub ok. jednego metra pod powierzchnią gruntu. W tedy z koniecznością wykonania warstwy termoizolacyjnej nad wymiennikiem Takie zabiegi zabezpieczają konstrukcję przed przemarzaniem zimą i przegrzewaniem latem. GWC zapewnia oszczędność w zużyciu energii oraz redukuje koszty schładzania/ ogrzewania pomieszczeń. Gruntowy typu wymiennik ciepła Provent -GEO, pozwala także naturalnie osuszać i nawilżać powietrze.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Konkret Mariusz Działak
Budowlane usługi - odwodnienia woj. świętokrzyskie25-431 Kielce, marsz. Piłsudskiego 16 lok. 51
-
Frater AGD Klimatyzacja Wentylacja Rekuperacja Pompy Ciepła
Wentylacja woj. dolnośląskie51-210 Wrocław, gen. Bora-Komorowskiego 18
-
Rox sp. z o.o.
Budowlane usługi - technologie bezwykopowe woj. mazowieckie05-800 Pruszków, Staszica 1