Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zainwestować w moskitiery? 

Kiedy warto zainwestować w moskitiery? 
Moskitiery skutecznie chronią przed owadami, dlatego warto je zamontować wszędzie tam, gdzie dostają się one do wnętrza budynku. Zazwyczaj dzieje się to w otoczeniu pól, lasów, bagien i naturalnych zbiorników wodnych. Jeśli jednak latem lubimy spać przy otwartym oknie, moskitiery chroniące przed muchami, komarami i pszczołami będą potrzebne także w mieście. 

Zapobieganie ukąszeniom

Choć sezon letni kojarzy się z upalną temperaturą, ciepłymi nocami i wakacjami, nie należy zapominać, że do tego wszystkiego dochodzą duże ilości owadów. W domach lub biurach często otwiera się okna w celu wywietrzenia pomieszczeń, co kończy się latającymi moskitami, które trudno wypędzić. Tym samym poddajemy się ukąszeniom i swędzeniom. Dla wielu osób kontakt z osami jest bardzo niebezpieczny, natomiast pojawienie się w pomieszczeniu szerszenia lub innego dużego owada nawet u tych, którzy nie mają alergii na jad, często wywołuje panikę. Moskitiery potrafią zapewnić komfortową pracę i spokojny odpoczynek.

Otwieranie okien na noc

Temperatury w budynkach podczas letnich dni zazwyczaj są niższe niż na zewnątrz. Natomiast nocą, gdy słońce już nie grzeje, wiele osób wietrzy pokoje, a także śpi przy otwartych oknach. W porze wieczornej pojawia się najwięcej owadów. Najlepszym sposobem na spokojny sen przy otwartym oknie jest zamontowanie moskitier. Wpuszczą one świeże powietrze, a przy tym nie pozwolą, by cokolwiek nas pogryzło. Moskitiery są skuteczne przeciwko meszkom, pająkom, komarom, muchom, pszczołom i innym owadom. Obecność moskitów nie jest tak odczuwalna w mieście jak w otoczeniu terenów zielonych. Specjalista ze sklepu MOBI w Warszawie tłumaczy:
Moskitiery na drzwi i okna są najbardziej potrzebne w domach, gdzie jest duże zalesienie, a także w domkach letniskowych na działkach.

Różne rodzaje moskitier

Oprócz swojej głównej funkcji moskitiery powinny być odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak promieniowanie UV, opady czy mróz. W ten sposób będą dłużej funkcjonalne. Można wyróżnić kilka rodzajów moskitier. Najbardziej praktyczne są moskitiery rolowane. Umożliwiają one dowolne zasłanianie i odsłanianie okien lub drzwi. Różne kolory pozwalają dopasować je do stolarki okiennej. Moskitiery ramkowe montuje się do okna za pomocą zaczepów obrotowych. Najlepiej sprawdzają się w okresie wiosenno-letnim. Jesienią można je zdjąć. Moskitiery są także w formie otwieranej lub przesuwnej. Różne modele sprawiają, że klient może wybrać taki, który będzie dla niego najbardziej wygodny i funkcjonalny.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy