Artykuł sponsorowany

Kiedy warto sięgnąć po olejek eukaliptusowy?    

Kiedy warto sięgnąć po olejek eukaliptusowy?    

Olejek eukaliptusowy pozyskiwany jest z liści eukaliptusa, czyli drzewa posiadającego ponad 700 gatunków. Pierwszy raz został on odkryty w Australii. Obecnie jest on jednym z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych olejków, którego stosowanie niesie za sobą szereg korzyści dla organizmu. Czym charakteryzuje się olejek eukaliptusowy, jakie ma działanie i jak go używać? Podpowiadamy!

Olejek z eukaliptusa - jakie ma właściwości?

Olejek eukaliptusowy przede wszystkim ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. W związku z tym pomaga on na kaszel, odkaża i skutecznie wzmacnia układ odpornościowy. Poza tym wykazuje on silne działanie przeciwwirusowe, a więc może niszczyć niektóre szczepy wirusów.

Oprócz tego naturalny olejek eteryczny z eukaliptusa koi oraz przynosi uczucie przyjemnego chłodu. W rezultacie wycisza on organizm, a co za tym idzie, pozytywnie oddziałuje na samopoczucie oraz nastrój.

Na co pomaga olejek eukaliptusowy?

Ze względu na szereg prozdrowotnych właściwości, olejek znajduje szerokie zastosowanie. Między innymi może być używany w leczeniu wszelkich dolegliwości układu oddechowego oraz objawów towarzyszących grypie lub przeziębieniom. Przyniesie on ulgę w kaszlu, katarze, w bólu gardła oraz w przypadku problemów z zatokami.

Ma on również zbawienne działanie przy pielęgnacji twarzy. Jego właściwości antybakteryjne pomagają w walce z trądzikiem. Aplikowany na skórę wygładza ją, obniża nadmierną produkcję serum, przyspiesza i regeneruje naskórek, a także tworzy na niej barierę ochronną.

Z racji tego, że działa kojąco i chłodząco, może być wykorzystywany w formie masażu w celu pozbycia się bólów reumatycznych i mięśniowych. Jego intensywny zapach natomiast z powodzeniem odstrasza owady, a w szczególności komody.

Co ciekawe, olejek eukaliptusowy jest również stosowany do pielęgnacji zębów oraz jamy ustnej. Jego właściwości efektownie usuwają kamień nazębny oraz wspomagają leczenie stanów zapalanych dziąseł.

Jak stosować olejek z eukaliptusa?

W schorzeniach dróg oddechowych olejek najlepiej sprawdza się w formie inhalacji. W tym celu trzeba dodać od 5 do 10 jego kropli do naczynia z gorąca wodą i wdychać jego intensywny zapach przez około 10 minut. Aromaterapia pomoże także w poprawie samopoczucia i nastroju oraz w zyskaniu energii do działania.

Do masażu bolących miejsc z kolei, olejek z hurtowni olejków eterycznych Naturalne Aromaty 2 można połączyć z oliwką do masażu, a następnie wetrzeć roztwór bezpośrednio w skórę. Do relaksujących kąpieli, wystarczy dodać kilka jego kropli do wanny.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy