Kiedy warto rozważyć wykonanie docieplenia domu?
Docieplenie domu umożliwia obniżenie rachunków za ogrzewanie nawet o kilkadziesiąt procent w skali roku. W dobie rosnących cen paliwa opałowego i niepewności związanej z rynkiem grzewczym warto rozważyć tę kwestię, ponieważ okazuje się, że inwestycja szybko się zwraca. Sprawdź, w jakich przypadkach warto rozważyć termomodernizację i poznaj zalety procesu.
Kiedy powinieneś rozważyć wykonanie docieplenia domu?
Dodatkowa warstwa termoizolacyjna zmniejszy poziom przenikania ciepła, dzięki czemu wewnątrz budynku przez dłuższy czas będzie się utrzymywała wyższa temperatura. Ciepło emitowane przez piec nie będzie tak szybko odprowadzane na zewnątrz.
Przeczytaj również: Na czym polega termomodernizacja domu? Ważna rola ocieplenia
Docieplenie warto rozważyć w sytuacjach, gdy:
budynek wcale nie jest ocieplony lub zastosowano styropian o nieodpowiednich parametrach technicznych – najlepiej przeprowadzić badanie dotyczące zapotrzebowania budynku na energię, aby w trakcie audytu określono parametry, które umożliwią energooszczędne ogrzewanie obiektu;
w obiekcie występują mostki termiczne – ich docieplenie przez profesjonalną firmę budowlaną pozwoli ograniczyć straty ciepła;
poddasze nie jest wykończone – wiele osób wprowadza się do domów jedynie na parter, a poddasze jest wykończane na kolejnych etapach remontu. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, nie zwlekaj z ociepleniem. Ciepło kieruje się do góry, więc w tym miejscu powstają największe straty.
Pomyśl o dodatkowym ociepleniu obiektu, jeśli widzisz, że płacisz za ogrzewanie zdecydowanie za dużo. Gaz, pompa ciepła czy piec na pellet – każde z tych rozwiązań będzie generowało mniejsze koszty, jeśli zadbasz o odpowiednią izolację.
Zalety docieplenia domu
Docieplenie domu umożliwia:
realne zmniejszenie kosztów bieżącego utrzymania obiektu – pod warunkiem że wybierzesz sprawdzoną i fachową ekipę, jak np. firma Pro-Bud, która zadba o fachowość i precyzję wykonanych działań,
zwiększenie estetyki obiektu,
przystąpienie do unijnych i rządowych programów związanych z termomodernizacją,
zadbanie o środowisko poprzez mniejszą emisję spalin produkowanych podczas ogrzewania domu.
Inwestycja, choć często wielotysięczna, szybko się zwraca. Docieplony dom jest przyjemniejszy w obsłudze, tani w eksploatacji, a przy tym nowoczesny. Pamiętaj, że ceny materiałów budowlanych wciąż rosną, więc nie warto czekać z podjęciem decyzji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana