Materiał Partnera

Kiedy hydroizolacja wymaga remontu?

Kiedy hydroizolacja wymaga remontu?

Podczas budowy mieszkania należy pamiętać o tym, aby wykonać solidną hydroizolację budynku. Dzięki temu można uniknąć zalania mieszkania, a także pojawiania się szkodliwej pleśni. Niestety może zdarzyć się sytuacja, w której hydroizolacja nie będzie efektywna, a w domu pojawi się nadmiar wilgoci. W takiej sytuacji warto zdecydować się na remont hydroizolacji. Poniżej sprawdzamy, kiedy jeszcze warto podjąć się naprawy warstwy hydroizolacyjnej budynku.

Jaką rolę pełni hydroizolacja budynku?

Hydroizolacja jest niezwykle ważnym elementem ochronnym budynku, który zabezpiecza go przed pojawianiem się wilgoci. To z kolei pozwala uniknąć pękania ścian, rozwoju pleśni, czy też grzybów. Poprawnie wykonana hydroizolacja sprawia, że mieszkanie jest odporne na działanie wód gruntowych oraz opadowych.

Co więcej, dzięki obecności warstwy hydroizolacyjnej budynku, wilgoć, która pojawia się wewnątrz mieszkania nie wnika w głąb ścian i nie niszczy ich konstrukcji. Odpowiednio wykonana hydroizolacja chroni też zewnętrzne elementy konstrukcji budynku, takie jak tarasy, czy też balkon przed zalaniem.

Niestety może zdarzyć się sytuacja, w której niepoprawnie wykonana hydroizolacja nie zapewni właściwej ochrony przed wilgocią. Może być to spowodowane błędami podczas pracy lub brakiem odpowiedniej wiedzy technicznej. Dlatego też wykonanie hydroizolacji warto zlecić sprawdzonej firmie, takiej jak MAK-INIEKT.

Jak skutecznie odbudować hydroizolację budynku?

Jak już wiadomo, niewłaściwie wykonana hydroizolacja budynku może przyczynić się do powstawania przecieków, czy też do pękania ścian. Co więcej, błędy podczas pracy mogą być też przyczyną rozwoju szkodliwej pleśni wewnątrz obiektu. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi iniekcji, która pozwala uszczelnić i wzmocnić uszkodzoną warstwę hydroizolacyjną.

Jedną z często stosowanych rodzajów iniekcji jest iniekcja ciśnieniowa, dzięki której możliwe jest wypełnienie pęknięć w ścianach budynku oraz uzupełnienie struktur konstrukcyjnych. Równie skuteczna w uszczelnianiu hydroizolacji może okazać się iniekcja krystaliczna, która doskonale sprawdza się podczas osuszania budynków po zalaniu.

Remont hydroizolacji jest niezbędny w sytuacji, gdy mieszkanie jest mocno zawilgocone lub całkowicie zalane. Wówczas warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy MAK-INIEKT, która pomoże osuszyć budynek. W tym celu często stosuje się też nagrzewnice wentylatorowe, które podnoszą temperaturę wewnątrz obiektu. Kolejną skuteczną metodą może być osuszanie kondensacyjne, podczas którego stosuje się specjalny agregat cyrkulujący powietrze.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy