Artykuł sponsorowany

Kamienie ozdobne jako dodatek do aranżacji oczka wodnego

Kamienie ozdobne jako dodatek do aranżacji oczka wodnego

Niejednokrotnie przy projektowaniu i budowie oczka wodnego, pojawia się problem jego aranżacji przy pomocy dostępnych materiałów. W takich chwilach każdy pragnie, by efekt był jak najbardziej naturalny. Można to osiągnąć za pomocą odpowiednich dodatków, którymi niewątpliwie są różnokolorowe kamienie – otoczaki. Jest to często spotykane rozwiązanie.  

Otoczaki jako sposób na ciekawą aranżację oczka wodnego

 Najtrudniejsze w budowie oczka wodnego jest to, aby dobrze wybrać miejsce.  Wstępne prace polegające na wykopaniu dołu i zabezpieczeniu dna nie wymagają wiele kreatywności. Właściwa przyjemność zaczyna się już w przypadku projektowania dna i roślinności wodnej, a także przy zagospodarowaniu całego otoczenia.

Otoczaki, to kamienie, które mają zaokrągloną bryłę, bez ostrych krawędzi. Powstają naturalnie albo poddawane są określonej obróbce. W takiej postaci nadają się do różnych celów. Bardzo dużo różnego rodzaju otoczaków sprzedajemy klientom, którzy budują swój ogród – informuje przedstawiciel firmy Leszczyński.

Najczęstsze zastosowanie ozdobnych otoczaków to budowa gabionów, które mogą być ogrodzeniem, donicą, ławką czy skalniakiem. Wszystko zależy od projektu. Otoczaki również sosowane są na budowę bezpiecznych ścieżek, elementów fontann i do wykładania dna oczek wodnych.

 Upiększanie przydomowych stawów pięknymi kamieniami zdobywa coraz więcej zwolenników. Oczko wodne z kolorowymi otoczakami na dnie, wygląda bardzo efektownie i tworzy naturalne środowisko dla zamieszkujących tam ryb, ślimaków czy owadów wodnych. Wraz z odpowiednio dobraną roślinnością, może być prawdziwą ozdobą ogrodu.

Jakie najpiękniejsze kamienie można użyć do budowy oczka wodnego?

 Wiele kamieni ma swój oryginalny kolor jak również kolorowe żyłki spowodowane występowaniem domieszek, które tylko dodają im piękna. Dlatego też kolorowe otoczaki, które powstają z takich skał bywają bardzo efektowne. Zazwyczaj jeszcze lepiej prezentują się pod taflą czystej wody.

 Na dno jeziorka można położyć otoczaki każdego rodzaju. Przykładem mogą być kolorowe kamienie, które można umieścić w pobliżu oczka, jak też wysypać nim ogrodowe alejki. Bardzo znany jest również otoczak biały, używany nie tylko do wypełniania gabionów, ale również do aranżacji dna i ścian bocznych ogrodowych jeziorek. Wyjątkowe walory posiada otoczak wiśniowy, który swoim kolorem i rysunkiem białych żyłek dodaje urody ogrodowym aranżacjom.

 Każdy, kto potrzebuje inspiracji do aranżacji oczka wodnego może wybierać między różnymi kolorami i kształtami kamienia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pobliżu oczka postawić również kamiennych rzeźb przypominających zwierzęta. Wyjątkowo efektownie na przykład wyglądają figurki żab i żółwi wykonane z onyksu pakistańskiego. Takie elementy można z powodzeniem umieścić nawet pod wodą.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy