Artykuł sponsorowany

Jednorodzinne domy modułowe – tymczasowe, ale solidne rozwiązanie

Jednorodzinne domy modułowe – tymczasowe, ale solidne rozwiązanie

W przypadku utraty domu w wyniku pożaru, powodzi lub innej klęski żywiołowej konieczne jest zapewnienie mieszkającej tam rodzinie miejsca do zamieszkania. Rozwiązaniem tymczasowym, ale jednocześnie niezwykle solidnym mogą być jednorodzinne domy modułowe. W zależności od potrzeb mogą składać się z jednego lub kilku modułów – zapewniając dach nad głową niezależnie od pory roku.

Liczba mieszkań socjalnych jest ograniczona. W przypadku niespodziewanej sytuacji może być konieczne zapewnienie dachu nad głową nawet kilkunastu albo kilkudziesięciu rodzinom. Z pomocą może przyjść wówczas budownictwo kontenerowe, umożliwiające postawienie budynków mieszkalnych w bardzo krótkim czasie. Do tego wyposażonych we wszelkie potrzebne instalacje i umożliwiających zamieszkanie także zimą.

Konstrukcja jednorodzinnych domów modułowych

Domy modułowe są wyposażone w okna oraz niezbędne wyposażenie: instalację elektryczną, ogrzewanie, węzeł sanitarny i meble. Nie licząc czasu niezbędnego na ich wykonanie w fabryce ich montaż może zająć zaledwie kilka dni. Z tego względu są doskonałym rozwiązaniem, kiedy miejsce do zamieszkania potrzebne jest na już.

Choć to rozwiązanie tymczasowe, domy modułowe są niezwykle solidne. Ich podstawą jest stalowa konstrukcja wypełniona izolacją. Z tego względu są nie tylko wytrzymałe, ale również gotowe do zamieszkania także zimą. Ze względu na możliwość łączenia kontenerów w większe moduły mogą stanowić doskonałe miejsce dla całej rodziny – nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć większy obiekt lub rozbudować z czasem mniejszy. Bez problemu może służyć nawet przez kilka lat i zmieniać się w zależności od potrzeb. Tego typu rozwiązania oferuje między innymi firma Modular System, producent kontenerów użytkowych i mobilnych obiektów modułowych.

Możliwości budownictwa modułowego

Tymczasowe jednorodzinne domy modułowe to rozwiązanie tańsze i szybsze od tradycyjnych metod budowania obiektów. Jednocześnie jest równie funkcjonalne i estetyczne. Kontenery mieszkalne są również mobilne – dlatego w razie potrzeb można je przetransportować w inne miejsce. Są wytrzymałe, z tego względu powinny znieść nawet intensywną eksploatację i nadawać się do ponownego zamieszkania – można je wykorzystać wielokrotnie lub stworzyć z nich mieszkania socjalne. Nie wymagają specjalnego przygotowania podłoża – mogą być postawione na podporach systemowych, bloczkach betonowych lub stopach fundamentowych.

Dodatkowo, domy modułowe można stawiać o każdej porze roku, niezależnie od pogody. To sprawia, że mogą być postawione od razu, bez zbędnego czekania na sprzyjające warunki. A w przypadku katastrof i konieczności zapewnienia lokum zastępczego liczy się czas.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy