Materiał Partnera

Jakie zalety ma pompa ciepła?

Jakie zalety ma pompa ciepła?

Pompa ciepła

Na stronie https://pompyciepla.pl/ znajdziemy niezawodne rozwiązania do swojego domu. Skąd tak dużą popularność pomp ciepła? Jest to urządzenie, które wykorzystuje naturalne zasoby środowiska, czyli powietrze, wodę lub grunty. Ekologia to w dzisiejszych czasach ważna część życia wielu osób. Okazuje się, że im mniejsza amplituda pomiędzy temperaturą gruntu, powietrza lub wody a pożądaną temperaturą w domu, tym mniej energii elektrycznej zużywa urządzenie. 

Nie zapominajmy o podziale pomp ciepła, który jest następujący:

  • Pompy wodne - w tym wypadku energia jest pobierana ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych. 
  • Pompy gruntowe - energia jest pozyskiwana z gruntu.
  • Pompy powietrzne - energia jest pobierana z powietrza. 

Mając na względzie także górne źródło, wyróżnić można pompy ciepła woda-woda, grunt-woda, powietrze-woda oraz powietrze-powietrze. 

Niezawodna pompa ciepła

Z pewnością pompa ciepła jest przyszłościową technologią, która już teraz podbija rynek. Pozwala znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania, co doceniają odbiorcy. Urządzenie pracuje cicho i wydajnie, przy czym nie zajmuje wiele miejsca. Niektóre rozwiązania składają się z modułu zewnętrznego i wewnętrznego. Zasada działania pompy ciepła nie jest skomplikowana. System grzewczy składa się z parownika, dolnego źródła, sprężarki i zaworu rozprężnego, skraplacza i źródła górnego. Do obiegu wewnętrznego ciepło z dolnego źródła jest przekazywane przez czynnik chłodniczy. W drodze powrotnej, ochłodzenie i rozprężenie czynnika sprawia, że powraca on do parownika. W efekcie cały cykl rozpoczyna się od nowa. 

Pompa ciepła - zalety

Pamiętajmy o tym, że pompy ciepła mają liczne zalety, jakie warto poznać. Przede wszystkim użytkownicy mogą cieszyć się niewielkimi kosztami eksploatacyjnymi. Kolejna kwestia to praktycznie zerowa emisyjność CO2. Nie bez znaczenia są rzadkie prace konserwacyjne. Możemy bez problemu korzystać jednocześnie z fotowoltaiki i pompy ciepła. Urządzenie może pracować w funkcji chłodzenia, co latem jest wybawieniem dla domowników. 

Ekologiczna pompa ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii. OZE w dzisiejszych czasach interesuje coraz większe grono osób. Montaż pompy jest zadaniem dla specjalistów z doświadczeniem i wiedzą. Instalatorze objaśnią wszelkie kwestie, dotyczące obsługi urządzenia. Plusem jest to, że sprzęt jest praktycznie bezobsługowy i daje nam ogromną wygodę. Nic więc dziwnego, że nowoczesne pompy ciepła są tak chętnie wybierane przez gospodarstwa domowe. Połączenie ekologii z niskimi kosztami eksploatacyjnymi to najważniejsze atuty. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy