Artykuł sponsorowany

Jakie uchwyty wybrać do szafek kuchennych?

Jakie uchwyty wybrać do szafek kuchennych?

Dobrze zaprojektowane i właściwie wykonane szafki kuchenne są najważniejszą ozdobą całego pomieszczenia, a ich rodzaj oraz rozmieszczenie decydują o jego funkcjonalności, a tym samym komforcie przygotowywania posiłków. Na wszystkie właściwości mebli wpływają jednak nie tylko ich najważniejsze i dominujące elementy, ale również te, które są jedynie dodatkami, takie jak choćby uchwyty meblowe. Ich typ oraz wygląd może okazać się równie istotny.

Dlaczego uchwyty meblowe są tak ważne?

Wszystkie osoby, które zajmują się designem, zdają sobie sprawę z tego, że nawet stosunkowo niewielki akcent dekoracyjny może całkowicie odmienić charakter przedmiotu. Właściwość ta jest powszechnie wykorzystywana przy aranżacji wnętrz, gdzie do ożywienia stylizacji stosuje się rozmaite dodatki – zasłony, poduszki, wazony czy obrazy. W przypadku szafek kuchennych elementami, które w największym stopniu wpływają na ich wygląd, będą użyte fronty, przy których głównymi czynnikami będzie obecność zdobień, kolor oraz wykończenie powierzchni tj. połysk lub jego brak. Znaczenie ma jednak również wielkość i ilość drzwiczek, fakt zastosowania przeszkleń oraz użyte oświetlenie. Wśród detali oddziałujących na efekt wizualny do najistotniejszych należą przede wszystkim uchwyty meblowe. Bogactwo dostępnych kształtów i materiałów sprawa, że wybór może być dość trudny, ponieważ wymaga porównania wielu różnych modeli.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje uchwytów do szafek kuchennych?

Wśród najważniejszych cech uchwytów meblowych wpływających na osiągany przy ich pomocy efekt, są materiał, z którego są zrobione oraz ich kształt. Uchwyty mogą być produkowane z drewna, które może zostać polakierowane albo pomalowane. Wiele z nich powstaje też ze stali nierdzewnej, a nierzadko także chromowanej czy pokrywanej warstwą miedzi. Wytwarza się je również z mosiądzu, a ponadto rozmaitych tworzyw sztucznych. Jeśli chodzi o kształty, to popularnością cieszą się uchwyty w formie gałek – okrągłe, walcowate czy półokrągłe, a także w postaci brył bardziej „kanciastych”. Przy meblach nowoczesnych często wybierane są uchwyty podłużne, określane jako „relingowe”. Przy tego typu projektach stosuje się też uchwyty krawędziowe. Przy meblach tradycyjnych i rustykalnych sprawdzają się też uchwyty przypominające muszelki albo kołatki.

Duży wybór uchwytów meblowych do szafek kuchennych można znaleźć w ofercie firmy MWM Akcesoria Meblowe. Dostępne są też inne akcesoria meblowe – okucia, podnośniki oraz prowadnice do szuflad, jak również wyposażenie szaf i garderób.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy