Materiał Partnera

Jakie pokrycie wybrać do nowoczesnego domu jednorodzinnego?

Jakie pokrycie wybrać do nowoczesnego domu jednorodzinnego?

Pokrycie dachowe jest wierzchnią warstwą dachu, która ma duże znaczenie dla efektu wizualnego całego budynku. Wybierając je, trzeba uwzględnić wiele czynników i parametrów. Ważne są m.in. wytrzymałość poszczególnych materiałów, ich waga, kąt nachylenia dachu oraz sposób montażu. Nie bez znaczenia są kolorystyka budynku i jego bryła. Dowiedz się, jakie pokrycia są wybierane do nowoczesnych domów jednorodzinnych!

Elegancka płaska dachówka i płaska blacha,

Nowoczesne budynki mieszkalne coraz są częściej pokrywane płaskimi dachówkami i blachą płaską. To efektywne, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne materiały. Dachówki od lat są najchętniej wybieranym sposobem zwieńczenia budynku. Ich charakterystycznymi cechami są prostota i elegancja. Na ich powierzchni nie występują żadne zdobienia, dlatego też doskonale komponują się one z nowoczesną bryłą budynku. Dzięki temu rozwiązaniu dom zyskuje na estetyce i efektywnym wyglądzie.

Są dostępne w wielu wariantach. Można wybrać dachówki spośród cementowych i ceramicznych, błyszczących oraz matowych. Dostane są również różne warianty kolorystyczne. Gwarantują wysoką izolacyjność akustyczną oraz użytkowanie przez wiele lat.

Z kolei blacha płaska, jak wskazują Zakładu Remontowo-Budowlanego Juroszek, to rozwiązanie o wieloletniej tradycji. Obecnie przeżywa ono swoiste odrodzenie w budownictwie jednorodzinnym. Blacha jest uniwersalnym materiałem, który można stosować na dachach o różnym kącie nachylenia. Zwykle wykorzystuje się blachę miedzianą bądź tytanowo-cynkową. Jest ona trwała i szczelna, jej montaż jest stosunkowo prosty. Wymaga wcześniejszego deskowania, które ma zapewnić sztywność i solidność połaci dachowej.

Kamienny łupek

Łupek kamienny jest materiałem przykuwającym wzrok. To ciekawy sposób na elegancki, nowoczesny dach. Cieszy się on popularnością wśród inwestorów i projektantów. Jest surowcem naturalnym, pozyskiwanym w kamieniołomach. Dzięki niemu budynek wygląda okazale i nowocześnie.

Wykonanie pokrycia dachowego z łupka jest możliwe niemal w każdym przypadku dachu skośnego. Jedyny wymóg to odpowiedni kąt nachylenia połaci, wynoszący od 31 do 45 stopni. Doskonale sprawdza się w przypadku skomplikowanych kształtów. Jest trwały i odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Łupek kamienny jest wytwarzany w różnych kształtach i wielkościach, co sprawia, że możliwe jest uzyskanie pożądanego efektu wizualnego, odpowiedniego dla bryły danego budynku. Dodatkową jego zaletą jest piękny efekt wizualny w słoneczne dni. Pod wpływem promieni słonecznych dach mieni się wieloma odcieniami.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy