Materiał Partnera

Jakie meble do salonu? Podpowiadamy!

Jakie meble do salonu? Podpowiadamy!

Luksusowy, przestronny salon z osobną kuchnią i jadalnią? Czy może często spotykana przestrzeń dzienna z aneksem kuchennym, która pełni również rolę miejsca do spożywania posiłków? Oczywiście od tego, jak dużym salonem dysponujemy zależy to, jakie meble wybierzemy. Aranżując pomieszczenie reprezentacyjne starajmy się myśleć nietuzinkowo i unikać powtarzalnych schematów. Owszem wymaga to nieco odwagi, ale w zamian za to na co dzień cieszyć się będziemy mogli godną pozazdroszczenia przestrzenią. Jedyną w swoim rodzaju i zgodną z najnowocześniejszymi trendami!

Idealnie dopasowane meble do salonu - funkcjonalność to jeden z priorytetów 

Dysponując ekskluzywną przestrzenią dzienną o sporym metrażu możemy pozwolić sobie na to, by w pokoju tym zagościły tylko i wyłącznie najpotrzebniejsze meble. Tym sposobem spotęgowane zostanie wrażenie przestronności. W skrajnie minimalistycznej opcji wystarczą komfortowe siedziska, stolik kawowy, dekoracyjna komoda i ewentualnie regał na książki. Praktyczne meble do salonu z aneksem kuchennym i częścią jadalnianą to dodatkowo stół z krzesłami i więcej mebli służących do przechowywania. W celu zaoszczędzenia miejsca bywa, że rezygnujemy z krzeseł, a stół sytuujemy przy funkcjonalnym narożniku.  

Tak, narożnik to wciąż najchętniej wybierany mebel wypoczynkowy do salonu. Pokaźnych gabarytów w kształcie litery U, czy też najbardziej popularny o wzorze L. Zaprojektowane zgodnie z najnowocześniejszymi standardami narożniki zachwycają funkcjonalnością. Wariant relax to regulowane zagłówki, wysuwane podnóżki, stoliki, a nawet wbudowany barek. Funkcja spania to tak naprawdę już standard. Szczególnie gdy w domu przebywają małe dzieci koniecznie weźmy pod uwagę gatunek tapicerki. Tkaniny z warstwą molekularną sprawią, że zabrudzenia nie wnikną w głąb materiału.  

Warto zainteresować się nowatorskimi narożnikami modułowymi. Taki mebel można dowolnie konfigurować i dopasowywać jego ostateczną formę do potrzeb użytkowników oraz do wymagań wnętrza. Wielofunkcyjność mebli nabiera szczególnego znaczenia w mniejszych mieszkaniach, gdzie niebagatelne znaczenie ma optymalne wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego powierzchni.  

Wybierając meble do salonu w każdym wypadku kierujmy się zasadą, że mniej znaczy więcej. Nie zapełniajmy wnętrza niepotrzebnie. Przestrzeń dzienna powinna być lekka, a nie przytłoczona nadmiarem, czy też zbyt dużymi gabarytami mebli. 

Modna stylistyka – zainwestuj w wyszukane meble do salonu 

Urządzając mieszkanie najczęściej jako wiodący styl wybieramy ten stricte nowoczesny lub tradycyjny. Niektórzy eksperymentują z najnowocześniejszym trendem eklektycznym i łączą modernizm z klasyką. Taka odwaga ma swoje niewątpliwe plusy. Dzięki temu tworzymy wnętrze dalekie od monotonii, fantazyjne, ciekawe i po prostu unikalne! Może więc zamiast stawiać na minimalistyczne i oczywiste serie mebli spróbujmy pokusić się o mniej standardową stylistykę?  

Meble rustykalne z przeszkleniami, które można podświetlić taśmami LED po to, by jeszcze efektowniej wyeksponować stylowe dodatki? Albo czereśniowe, fornirowe meble kolonialne, czyli fascynujący kredens, stojący zegar, witryny, winiarki, komody i serwantki? Estetom do gustu przypadnie na pewno urocze wyposażenie w stylu barokowym albo prowansalskim. Decydując się na meble modernistyczne starajmy się wybierać te otwarte i zachwycające prostotą. Taki design to najczęściej połączenie oszczędnej, stalowej konstrukcji z drewnianymi półkami.  

Postawmy na meble z nutką fantazji, trochę nietypowe. Zaskoczmy kolorem. Myślmy niestereotypowo i stwórzmy tym samym udaną, świeżą aranżację! Zamiast narożnika zainwestować możemy w zjawiskową, designerską sofę chesterfield uzupełnioną fantazyjnymi, plastikowymi, metalowymi lub drewnianymi krzesłami o odmiennej stylistyce. Niech stoliki i ławy kuszą niespotykaną formą, atrakcyjną podstawą oraz wyszukanym blatem. 

Pamiętajmy o tym, że dziś meble do salonu możemy kupić w wygodny sposób nie wychodząc z domu. Wystarczy wybrać sklep meblowy online, który posiada wyjątkowo bogatą ofertę produktów. Tysiącami pozytywnych opinii zadowolonych klientów cieszy się na przykład największy, internetowy salon Umebluje.pl. Znajdziemy tutaj różnorodne, wysokiej jakości wyposażenie pochodzące od renomowanych, polskich producentów. A wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach! 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy