Materiał Partnera

Jakie folie przydają się podczas remontów?

Jakie folie przydają się podczas remontów?

Folia budowlana pełni przede wszystkim funkcję ochronną oraz zapobiega zabrudzeniom i zniszczeniom poszczególnych elementów budynku. Ma separować wybrane obszary obiektu od powierzchni objętych pracami remontowymi, chroniąc je w ten sposób przed oddziaływaniem różnych substancji i zanieczyszczeń. Jakie są zatem rodzaje folii ochronnych?

Folie ochronne do remontów

Folie budowlane występują w wariantach izolujących i ochronnych. Folie izolujące to często dużogabarytowe płachty, z których użyciem można oddzielić strefę remontu od pozostałej części mieszkania lub osłonić sprzęt przed oddziaływaniem kurzu, pyłu oraz substancji chemicznych. Chronią przed deszczem i śniegiem, zatem z ich użyciem okrywa się także elewacje. Są elastyczne i trwałe a do ich aplikacji stosuje się specjalnych taśm samoprzylepnych. Wytrzymałe folie budowlane można kupić w sklepie z produktami do termomodernizacji obiektów Fudal, który prowadzi także sprzedaż internetową. Z kolei folie ochronne to popularne folie malarskie, które rozściela się na podłodze na czas prac. Ich rolą jest ochrona podłogi przed zabrudzeniami oraz kontaktem z farbami i rozpuszczalnikami.

Folie zabezpieczające powierzchnie są zdecydowanie grubsze od ochronnych, dlatego zakres ich stosowania jest zdecydowanie szerszy. Dzięki swojej wytrzymałej strukturze zapewniają podstawową ochronę przed zniszczeniami mechanicznymi. Folia malarska może być stosowana również podczas prac związanych ze szlifowaniem i odnawianiem różnych nawierzchni, na przykład cyklinowaniem podłóg. Zawieszona w drzwiach ochroni resztę mieszkania przed przedostaniem się kurzu i innych zanieczyszczeń.

Jaką folię ochronną wybrać?

Często jest tak, że podczas prac remontowych wymagane jest użycie kilku rodzaju folii, aby dobrze zabezpieczyć całe mieszkanie. Cienka folia malarska świetnie sprawdzi się do przykrycia kanapy podczas malowania sufitów czy też mebli i sprzętu domowego. Dobrze ochroni przed zachlapaniem oraz kurzem. Aby zabezpieczyć podłogę, warto sięgnąć po nieco mocniejszą folię, która nie rozerwie się na skutek nieostrożnego chodzenia. W celu zabezpieczenia okien i balkonów najlepiej sprawdzi się folia przezroczysta, która przepuści światło do pomieszczenia.

Żadna, nawet najlepsza folia nie spełni swojej funkcji jeśli nie zostanie odpowiednio zamocowana. Dlatego równie istotna jest taśma malarska, z której użyciem w bezpieczny sposób można przykleić folię do podłogi czy też mebli. Taśma ochronna będzie także skutecznym zamaskowaniem drobnych elementów, co do których folia może okazać się nieskuteczna.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy