Materiał Partnera

Jakie elementy barć pod uwagę przy wyborze wózka dziecięcego

Jakie elementy barć pod uwagę przy wyborze wózka dziecięcego
Kupno pierwszego wózka dla dziecka to jedno z trudniejszych i najważniejszych wyzwań, jakie muszą podjąć przyszli rodzice podczas kompletowania wyprawki. Dlaczego? Ponieważ zwykle stanowi on jej najdroższy element. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów wózków dziecięcych, różniących się między sobą wieloma szczegółami. Sprawdźcie na co zwracać uwagę przy wyborze wózka dla dziecka.

Niezbędny element wyprawki

Wózek to niezbędny element wyprawki dla przychodzącego na świat dziecka. To w nim spędzać ono będzie znaczną część pierwszych lat swojego życia. Wózek może pełnić różne funkcje, jednak jego podstawowym zastosowaniem jest możliwość przewożenia w nim swojej pociechy. Wybór tego odpowiedniego nie należy do najłatwiejszych. Z różnych powodów.
Przeważnie młodzi rodzice bardzo długo szukają idealnego wózka dziecięcego. Ci, którzy niezbyt przyłożą się do poszukiwań, mogą się jednak bardzo rozczarować. Często wydaje im się, że wysoka cena wózka gwarantuje jego jakość. Nic bardziej mylnego! Dobry wózek wcale nie musi być drogi. Ważne, aby charakteryzował się odpowiednimi parametrami – tłumaczy ekspert reprezentujący sklep internetowy Dziecięce Marzenia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wózka dziecięcego?

Jeśli i wy szukacie dobrego wózka dla dzieci, powinniście wiedzieć na co należy zwracać uwagę podczas poszukiwań. Przede wszystkim, musicie określić jasno swoje potrzeby względem tego przedmiotu. A zależeć będą one od miejsca zamieszkania, częstotliwości i miejscu planowanych spacerów, czy pojemności samochodowego bagażnika – różne rodzaje wózków dostosowane są do różnych sposobów ich użytkowania. W większości przypadków najlepiej postawić na ten najbardziej uniwersalny. Zastanowić warto się także nad kolorystyką wózka. Jeśli lubicie praktyczne rozwiązania i materiały, które można łatwo utrzymywać w czystości, wybierzcie wózek w ciemnych kolorach. Nie bez znaczenia jest także ciężar, szczególnie jeśli wózek będziecie musieli nosić po schodach.

Jaki powinien być idealny wózek?

Do cech idealnego wózka dziecięcego można zaliczyć:
  • uniwersalny rozmiar, nadający się zarówno dla noworodków, jak i dla kilkumiesięcznych maluszków,
  • wyściółka z trwałego, ale jednocześnie delikatnego materiału,
  • oddychający materac (co najmniej 1 cm grubości),
  • zdejmowane materiałowe pokrowce, które można z łatwością uprać,
  • szerokie dmuchane opony (zapewniają stabilność),
  • atest potwierdzający, że wózek wykonany jest z materiałów i mechanizmów przyjaznych dzieciom,
  • możliwość składania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy