Artykuł sponsorowany

Jakie dokumenty trzeba złożyć do kredytu hipotecznego?

Jakie dokumenty trzeba złożyć do kredytu hipotecznego?

Ubieganie się o kredyt hipoteczny oznacza przygotowanie odpowiednich dokumentów. Proces może oznaczać liczne trudności i stresujące sytuacje, jednak nie ma gwarancji, że zakończy się korzystnie dla wnioskodawcy. Z tego względu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Specjaliści wiedzą, jakie wymagania należy spełnić, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Jakie dokumenty trzeba złożyć do kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny a niezbędne dokumenty

Aby uzyskać kredyt hipoteczny, należy spełnić pewne wymogi. Wśród nich należy wyróżnić złożenie odpowiednich dokumentów. Niektórzy postrzegają ten etap jako wyjątkowo skomplikowany, jednak z odpowiednią wiedzą można uniknąć wielu problemów. Wbrew pozorom o kredyt hipoteczny mogą ubiegać się emeryci. Mają oni szansę otrzymania kredytu dla rencisty, jednak nie jest to proste. W tym przypadku najważniejszą rolę odgrywa dokument potwierdzający regularne przyjmowanie świadczenia. Na tej podstawie instytucja oblicza zdolność finansową potencjalnego kredytobiorcy.

Do kredytu hipotecznego należy złożyć odpowiednio wypełniony wniosek oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość wnioskodawcy. Banki, a także firmy pożyczkowe wymagają przedłożenia dokumentów związanych z zatrudnieniem. W przypadku umowy o pracę można wyróżnić: wypełnione przez pracodawcę zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciąg z konta za ostatnie kilka miesięcy, a także deklarację PIT.

Jakich dokumentów wymagają instytucje?

Ubiegając się o kredyt hipoteczny, należy zgromadzić dokumentację związaną z określoną nieruchomością. Jeżeli wnioskodawca planuje zakup domu bądź mieszkania z rynku wtórnego, jest zobligowany przedstawić umowę przedwstępną potwierdzającą chęć nabycia nieruchomości. Poza tym musi dostarczyć odpis nieruchomości z księgi wieczystej. W przypadku, gdy wnioskodawca chce zakupić działkę budowlaną, jest zobowiązany do przedłożenia umowy przedwstępnej, odpisu z księgi wieczystej, a także potwierdzenia możliwości rozpoczęcia budowy.

Należy pamiętać, że każda instytucja może zażądać przedstawienia innych dokumentów. Aby uniknąć licznych problemów, warto skorzystać z usług doświadczonego specjalisty, np. pośrednika kredytowego dFinance.pl, który doprowadzi do zawarcia korzystnej umowy z bankiem. Eksperci udzielają profesjonalnej pomocy każdemu, nawet osobom mierzącym się z poważnymi problemami finansowymi. Aby uzyskać kredyt hipoteczny, należy przygotować odpowiednią dokumentację. Z profesjonalną pomocą można uniknąć niejednej, stresującej sytuacji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy